Doktorlar Hayatlarının En Büyük Şokunu Yaşadı!

460 0

Almanya’nın Düsseldorf şehrinde ameliyata alınan yumurtalık kanseri hastası kadının karnından çıkanlar doktorları şoke etti. 90 dakika süren başarılı bir ameliyat sonunda bir kabak büyüklüğünde ve 10.2 kilogram ağırlığındaki tümörü çıkarmayı başaran doktorlardan Dr. Müller-Funogea, 1985 yılından beri doktor olduğunu ve böylesine büyük bir tümöre ilk kez rastladığını aktardı.

Almanya’da ameliyata alınan kadın hastanın vücudundan 10.2 kg yumurtalık tümörü alındı. Doktorlar, 90 dakika süren başarılı bir ameliyatın ardından, bir kabak büyüklüğündeki tümörü çıkarmayı başardı. Başhekim Dr. Müller-Funogea, 1985 yılından beri doktor olduğunu ve böylesine büyük bir tümöre ilk kez rastladığını belirterek, bu hastalığın Almanya’da en sık rastlanan hastalıklar arasında beşinci sırada olduğunu vurguladı.

Dr. Müller-Funogea, ’’Her, 68 kadından biri yaşam boyu yumurtalık kanseri tarafından etkileniyor. Her yıl yaklaşık 8 bin yeni vakaya rastlanıyor. Bu durum, bu tür genç hastalarda, çok sık rastlanan bir durum değil. Yumurtalık kanseri 50 yaşındaki hastalarda daha çok rastlanıyor. Bu tümör hastanın karnında üç dört yıl yaşamış. Hasta acil servise getirildiğinde ikiz bebek doğuracak şeklinde karnı vardı. Yaptığımız ultrasonun ardından bu büyüklükte tümöre rastlayınca çok şaşırdık. Önemli bir operasyonu başarı ile gerçekleştirdik’’ dedi. Hastanın sağlık durumun ise iyi olduğu belirtildi.

 


Kadir Polat

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.