Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla Mücadele Günü

EDİRNE (AA) – Yeşilay Edirne Şube Başkanı Sebahattin Bilgiç, 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla Mücadele Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bilgiç, mesajında, uyuşturucu bağımlılığına karşı Yeşilay’ın ayakta olduğunu belirtti.

Uyuşturucuyla mücadelenin dünyanın ortak gündemi olduğunu aktaran Bilgiç, şunları kaydetti:

“BM’nin her yıl bu güne özel açıkladığı raporda 2017 raporuna göre, dünya üzerinde 29,5 milyon uyuşturucu bağımlısı var. Yine bu rapora göre 250 milyon insan da hayatında bir kere uyuşturucu denemiş. Merak, sınırlarını aşma çabası, özenti, duygusal boşluk içerisinde olan gençleri bekleyen en büyük tehlike uyuşturucu. Özellikle son zamanlarda kullanımı giderek artan sentetik uyuşturucuların ilk kullanımı dahi ölüme yol açabiliyor. Uyuşturucu, kullanan kişide fizyolojik, psikolojik ve sosyal anlamda ciddi yıkımlar meydana getiriyor. Yanı sıra toplumsal, ekonomik birçok zarara yol açıyor. Devlet, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, emniyet ve ailelerin topyekun mücadele etmesi gereken bu tehlikeye karşı Yeşilay, önleme, koruma ve rehabilitasyon çalışmalarıyla dünyaya örnek oluyor.”

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz