Girdikleri Ev’ler Esrarengiz Bir Biçimde Durmadan Yanıyor

 

Afyonda ”Gümüştaş” ailesinin bir ay içerisinde başlarına gelen kalmadı. Oturdukları üç evde ve köylülerin ortaklaşa kullandıkları ağırlıkta saman dolu köy evinde ardı ardına şüpheli bir şekilde yangın çıkmaya başladı. Beyyazı Belediyesi aileye sahip çıkarak prefabrik tarzında bir ev tahsis edildi. Acil durumda veya yangının tekrar çıkması durumunda yangın muslukları konuldu.

Ailenin kabusu olan yangın taşındıkları evlerde çıkması yetmezmiş gibi evde bulunan elbiseleri de tutuşmaya başladı. Gümüştaş ailesi esrarengiz olayın gizemini çözemedikleri ve korktukları için uyuyamıyorlar. Aile üyeleri geceleri sırayla yangın nöbeti tutuyor. Ailenin gelini olan Medine Hanım röportaj sırasında üzerindeki elbiseler bir anda tutşarak yanmaya başladı. Aile fertleri çok korkuyor ve yetkililerden acil yardım bekliyorlar. Gümüştaş ailesi akrabalarına gitmediklerini evlerine zarar gelmesi durumunda bizden bilecekleri için akraba ziyaretine de gidemiyorlar. 8 kişilik bir aile olan gümüş taş ailesi hepimiz bir odada kalıyoruz bize yardım elinin uzanmasını bekliyoruz dedi.

Röportaj esnasında aniden evin gelininin giysileri birden alev almaya başladı şaşkınlıkla olayı izleyenler sonunda gelinin üzerindeki yanan kıyafeti söndürdüler. 3 bin iki yüz nüfuslu beyyazı beldesinde toprakçılıkla uğraşan 51 yaşındaki Fehmi gümüş dört torunu ve aile fertleriyle geçen ayın 18 de evin mutfağın da art arda elektrik prizlerinin yanmasıyla yangın çıktı itfaiye arayarak yangını haber verdiler gelen ekip yardımıyla söndüren aile çok tedirgin. Evin holinde ve samanlıkta peş peşe çıkan yangında köy halkının yardımıyla güçlükle söndürülebildi. Çözümlenemeyen olayda metafizik bir gücün olduğuna inanılıyor uzmanlardan yardım alan aile metafizikçi Salih Memişoğlu’ndanda yardım bekliyor. Memişoğlu Bir hafta içerisinde aileyi ziyaret edeceğini açıkladı.

 

 

Oktay Salış

Editörümüz Edebiyat Fakültesinden yakın zamanda mezun olup sitemizde güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz