Hafta sonundan itibaren sıcaklık görülecek!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verileri paylaşıp uyarısını açıkladı. Tam kapanma başlamışken Türkiye’deki hava sıcaklıkları ile ilgili  gelişmeler var. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre, Karadeniz’in iç kesimleri ile Aydın, Muğla, Denizli, Konya, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars, Iğdır ve Ardahan bölgelerinde sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hafta sonu yağışlı hava  ise Türkiye kentinden ayrılıyor  ve hava sıcaklıkları pazar gününden itibaren artacak . İstanbul’da pazar günü hava 30 dereceye yaklaşırken, Ege ve Akdeniz kıyılarında 35 derecelere kadar ulaşacak.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya  göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Karadeniz ’in iç kesimleri ile Aydın, Muğla, Denizli, Konya, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars, Iğdır ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Türkiye ‘tam kapanma’ için hazırlanırken hava sıcaklıkları artışını sürdürüyor, kapanmanın ilk günleriyle birlikte sıcaklıkların artması bekleniyor, tahminlere göre birkaç gün içinde yaz havası yurda hakim olacak. Pazar günü sıcaklıklar İstanbul ve Ankara’da 26 derece, İzmir’de ise 34 derece olacak.

Bunları da sevebilirsiniz