İstanbul “kar”la buluştu

İstanbul’da uzun süredir beklenen ve susuzluğun ana çaresi olan  kar yağışı, bazı ilçelerde gece boyunca devam etti. Özellikle rakımı yüksek ilçelerde etkili olan yağış Çamlıca, Büyükçekmece ve Beylikdüzü çevresinde de sabahın ilk ışıklarında hafif şekilde sürdü. Dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, iç kesimler ‘de de aralıklarla etkili oldu.

Yapılan son uyarıların ardından dün saat 16.00 ile 17:00  sıralarında İstanbul genelinde kar yağışı etkili olmuştu. Rakımı yüksek ilçelerde gece boyunca etkili olan yağış Çamlıca, Büyükçekmece ve Beylikdüzü çevresinde de sabahın ilk ışıklarında hafif şekilde sürdü.

Kısıtlamadan muaf olan meslek grubundaki vatandaşların işlerine gitmek için otobüs duraklarında ve metrobüs istasyonların Kar doğundan korunmaya çalıştıkları görüldü. Yağışın gün boyu devam etmesi bekleniyor.

Kent genelinde kar ve buzlanmaya karşı Karayolları Bölge Müdürlüğü de çalışmalar gerçekleştiriyor.

Müdürlüğün çalışmalarına ilişkin İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Karayolları Bölge Müdürlüğümüz 4 bin 79 kilometre yol ağında, 322 bıçaklı kamyon, 75 yükleyici, 47 greyder, 6 kurtarıcı, 2 rotatif 60 bin ton tuz ve tuz eriyiği ile kar ve buzlanmaya karşı bölge genelinde 24 saat görev başında” bilgisini verdi.

Bazı vatandaşlar çocuklarıyla evlerinin önünde kar topu oynadı.

VALİ YERLİKAYA UYARDI: TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter’dan yaptığı paylaşımla “İnşallah özlediğimiz bereketli kar yağışına kavuşuruz” diyerek vatandaşları tedbiri elden bırakmamaları konusunda uyardı.

BELEDİYE EKİPLERİ TUZLAMA ÇALIŞMASI YAPIYOR
Ana yollarda kar küreme ve tuzlama araçlarıyla önlem alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediye ekipleri de yol ve üst geçitlerde tuzlama çalışması yapıyor.

 

 

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz