İstanbul’da sağanak yağış ve Rüzgâr Hayatı Olumsuz Etkiledi

 İstanbul’u etkisi altına alan sağanak yağış ve rüzgârın ardından İstanbul’un Bahçelievler semtinde rüzgârın etkisiyle bir ağacın yola devrilmesi kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi. Olay itfaiye ekiplerine bildirildi. İtfaiye ekipler olay yerine gelerek elektrikli testere yardımıyla ağacın dallarını ve gövdesini parçaladı itfaiye personeline vatandaşların da yardım etmesiyle parçalanan ağaç devrildiği yerden uzaklaştırıldı. Olayı gören mahallede esnaflık yaptığı öğrenilen Ergün Ata konuyla ilgili şunları aktar. ‘’olay yerine ilk gelenlerden biriyim. Ağacın devrildiği yere gelince aklıma altında birilerinin kalıp kalmadığı sorusu geldi. Benimle birlikte olay yerine gelenlerle mahsur kalan var mı diye kontrol ettiklerini söyledi. Şans eseri ağacın devrildiği sırada yolda kimsenin olmadığı aktarıldı.

Arkadaşlarla beraber dışarı çıkmıştık

Ergün Ata’nın aktardığı bilgiler doğrultusunda şunları anlattı: ‘’Zaten akşam yağmur yağışı çok fazlaydı rüzgarda hızını arttırmıştı. Daha sonra gördük ki ağaç devrilmiş. Büyük bir gürültü geldi bizde o yöne arkadaşlarımla birlikte gittik.  İlk önce ağacın altında birileri kalmış mı diye baktık. O dakikalarda buradan kimsenin geçmemesi can kaybını önledi. Çok şükür can kaybı yaşanmadı. Bir tek komşunun aracında ufak bir hasar oluştu.’’ O da önemli değil. Diyerek herkesin derin bir nefes almasını sağladı Olayın yaşandığı noktanın tenha bir yer mi olduğunu sorduğumuzda; ‘’aslında buralar her zaman kalabalık olur Ama ağacın devrildiğini esnada burada kimse yoktu olmaması da büyük bir şans.’’dediği öğrenildi

 

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz