Kar tekrardan bekleniliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden duyulan habere göre, kar kendisini tekrar gösterecekmiş. Göstermesi beklenilen günler  ise İstanbul ‘da Cumartesi günü hava sıcaklığının  iyicene düşeceği ve Pazar gününden başlayıp kar yağışının Pazartesi ve Salı, Çarşamba’ya kadar süreceği  haberine ulaşıldı. Bu aralarında aralıksız  lodos etkisinin olduğu görülmüştü , hatta bu lodosun çok şiddetli olduğunu da…. . Tüm bina çatılarının uçması , ağaçların devrilmesi ve soğuklukla beraberinde görmüştük .Anlaşılan bu durumdan  soğuklukla birlikte kar  habercisi olabilir. 

 

 Dikkatli olun! uyarısı yapıldı

Dün akşam ve diğer günlerde şiddetli lodos kendisini gösterdi . Bugünde  Meteoroloji  lodos’ un kendini tekrar göstereceğinden dolasıyla  uyarılarda  bulundu  ve şöyle açıkladı ,”Bu akşam  saatlerinde başlayacak fırtınanın kuvveti  75-88 kilometreye ulaşacağından  çatı uçması , ağaç ve direk devrilmesi gibi durumlarda   dikkatli olunmalı ”  gibi uyarıları  yer aldı.

Kar yağması da  bekleniliyor

Ve kar  kapıdan giriş yapacağı  haberine de  ulaşıldı. Cuma soğuklukla seyredilecek bir gün olacağının  sıcaklığın  ise   3-15 derece , Cumartesi günüde 1-17 derece ,Pazar günü kar yağışlı 1-3 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor ve kar yağışının Çarşamba ‘ya kadar süreceği de  bekleniliyor .

 

 

 

 

Bunları da sevebilirsiniz