Koronavirüs İstanbul trafiğini de etkiledi! Bu kareler bu sabah çekildi

Kovid-19 yani yeni tip koronavirüs dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Koronavirüsün Türkiye’de görülmesinin ve vaka sayısının hızla artmasının ardından İstanbullular evlerine kapandı. Yapılan uyarılara kulak veren İstanbulluların evlerinden çıkmaması, toplu taşıma araçlarını boş bırakırken, trafik yoğunluğunu gün içerisinde yüzde 24’e düşürdü. Boş yollar ve duraklar drone ile görüntülendi.

Korona virüs nedeniyle eğitime ara verilmesi, uzaktan çalışmanın hayata geçirilmesi ve Sağlık Bakanlığının korona virüsten korunma tedbirleri kapsamında vatandaşlara zorunlu haller dışında kalabalık ortamlarda bulunmama tavsiyesinde bulunmasının ardından İstanbullular evlerine kapandı. Normal zamanlarda trafik yoğunluğunun yaşandığı boğaz köprüleri, E-5 ve TEM otoyolu adeta tatil günlerini andırdı. Trafik yoğunluğunun gün içerisinde yüzde 24 seviyesine düştüğü İstanbul’da yollar drone ile havadan görüntülendi.

Yollar ve toplu taşımalar boş kaldı

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz