Macaristan Barış Pınarı Harekatın’da Türkiye’yi İyi Anlayan Ülkeler’den Biri

222 0

 

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz yaptığı açıklamalarda “Macaristan, yapmış olduğumuz Barış Pınarı Harekatını En iyi anlayan ve haklılığımızı her mecrada dile getiren nadide ülkelerden biri.” Dedi

Macaristan’a ziyarette bulunan Yılmaz ziyaret esnasında yaptığı açıklamalarda Türkiye-Macaristan arasında süre giden iyi ilişkileri ve gündem konumuz olan Barış Pınarı Harekâtına yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Ziyaretlerde açıklamalarda bulundu

Yılmaz ziyaretlerini devam ettirdiği Macaristan ziyaretlerinde, Macar Yurttaş Birliği Partisinin (Fidesz) Uluslararası İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık Bakanı Katalin Novak, Macaristan-Türkiye Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı Attila Tilki ve ülkede faaliyetlerini sürdüren sivil toplum kuruluşu yöneticileri ile bir araya geldi.

Macaristan ile Türkiye arasında hem tarih kardeşliği hem dostluk bağlarının bulunduğunu vurgulayan Yılmaz, Bakan Novak ile gerçekleştirdiği görüşmelerin çok verimli geçtiğini dile getiren Yılmaz, “Macaristan ile dostluğumuz ve tarihi bağlarımız gerçekten çok güçlü olan bir ülke. Gerçekleştirmiş olduğumuz görüşmeler Macar misafirperverliğinde samimi, sıcak ve verimli geçti Fidesz Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı ve Aile Bakanı Sayın Katalin Novak ile sıcak sohbeti ile yaklaşık 2 saatlik görüşme gerçekleştirdik. İki ülkenin gündemini detaylı şekilde görüştük.” Diye konuştu.

Ülkemizin güneyinde sınırlarımızı tehdit edecek terör koridoru oluşturmalarını engellemek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla düzenlediği Barış Pınarı Harekâtı’na Macaristan’ın destek verdiğini vurgulayan Yılmaz şu ayrıntılar ile açıklamalarına devam etti.

Macaristan’a teşekkürlerimizi sunduk

“Görüşmelerimiz sırasında gündemimizin en sıcak konusu olarak Suriye’de yaptığımız Barış Pınarı Harekâtı’nı detaylı bir şekilde aktarma fırsatı bulduk. Macaristan, Harekatın haklılığı konusunu Türkiye’yi en iyi anlayan ve her mecrada Türkiye’nin haklı olduğunu dile getiren ülkelerden biridir. Macaristan’ın ülkemize göstermiş olduğu dostluk ve desteğe teşekkürlerimizi sunduk.” dedi


Oktay Salış

Oktay Salış

Editörümüz Edebiyat Fakültesinden yakın zamanda mezun olup sitemizde güncel haberler yazmaktadır.