Melih Gökçek Hakkında Gündemi Sarsacak İddia!

482 0

Sözcü Gazetesi yazarı Can Ataklı, Melih Gökçek ile ilgili kaleme aldığı yazısında gündemi sarsacak iddialarda bulundu. Ataklı, bugünkü köşesinden, “Bunlar daha iyi günler. Sanıyorum Gökçek’in başına bir süre sonra daha kötü şeyler de gelebilir. Örneğin sahibi olduğu Beyaz TV’nin ömrünü merak ediyorum. Düne kadar iktidarın en gözde televizyonlarından biri olan Beyaz TV bundan sonra ayakta durabilecek mi?” diye sordu.

Can Ataklı, Melih Gökçek’in kanalında yaşanan istifayı yazdı.

Ataklı’nın AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ın Beyaz TV’den istifasına değindiği yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Beyaz TV’den başka kim ayrılacak?

Kaynak: ‘Başına kötü şeyler gelebilir, kanalından başka kim ayrılacak?’

İnsan düşmeye görsün. Tekme atanı da çok olur. İkbal günlerinde bizi bulutların üzerinde gezdirenler iktidardan indiğiniz anda sizi tanımaz bile. Melih Gökçek’in başına da bunun gelmesi kaçınılmaz. Dikkat ettiniz mi görevden alınmasına kimse ses etmedi bile. Tam tersine “neden bu kadar geç istifa ediyorsun” diye laf çakanlar oldu. İstifa gerçekleştikten sonra da adını bile anmaz oldular.

Tabii bunlar daha iyi günler. Sanıyorum Gökçek’in başına bir süre sonra daha kötü şeyler de gelebilir. Örneğin sahibi olduğu Beyaz TV’nin ömrünü merak ediyorum. Düne kadar iktidarın en gözde televizyonlarından biri olan Beyaz TV bundan sonra ayakta durabilecek mi? Bugüne kadar reklama boğulan bu kanala reklam gelmeye devam edecek mi? Niye soruyorum bunu? Bakın dakika bir gol bir. İktidardın en çok konuşan isimlerinden Şamil Tayyar Beyaz TV’deki programına son verdi. Neden? Nedeni var mı? Belli ki istifa ederken Erdoğan’a yönelik söylediği bütün parlak sözlere rağmen Gökçek tamamen gözden düşmüş. Şamil Tayyar kendi kafasına uyarak bu kanaldan ayrılmaz. Muhtemelen ona “artık orada durma, orası dağıtılacak” denmiştir. Şimdi merak ediyorum, Şamil Tayyar’ın başlattığı bu akıma bundan sonra ilk kim uyacak ve Beyaz TV’yi terk edecek?”


Kadir Polat

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.