Melih Gökçek Ortadan Kayboldu ?

493 0

Türkiye Melih Gökçek’in istifa edip etmeyeceğine kilitlendi. Erdoğan’ın da isteğiyle Melih Gökçek’in istifa edeceğine artık kesin gözüyle bakılıyor. Sosyal medyayı çok sık kullanan Melih Gökçek’in, 5 gün süren sessizliği istifaya yoruluyor. Daha önce Twitter’dan bir çok tartışmaya da katılan Melih Gökçek adeta ortadan kayboldu. Gökçek’in son 13 Ekim’deydi, o günden beri de hiç konuşmadı.

NAZLIAKA’DAN MELİH GÖKÇEK’E HATIRLATMA

Öte yandan Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin

Nazlıaka, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın parti içerisinde tasfiye edilecek belediye başkanları listesinde ilk sıraya koyduğu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Melih Gökçek’e manalı bir hatırlatma bulundu.

Aylin Nazlıaka, 22 Nisan 2017 tarihinde yaptığı “Gökçek’in çöküşü AKP’den hızlı olacak” açıklamasını “Deme kız” başlığı ile gülücük koyarak paylaşan Melih Gökçek’e 6 ay sonra hatırlatmada bulunarak “Hey gidi günler…” dedi.

Nazlıaka’nın Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

MELİH GÖKÇEK’TEN GİDERAYAK TALİMAT

Bu arada Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, giderayak, belediyenin vatandaşlara olan kamulaştırma borçlarının ödenmesi talimatı verdiği öğrenildi. Aydınlık’a bilgi veren bir avukat, “Ankara Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar kamulaştırma bedellerini ödemiyordu. Ya dosyalar çeşitli gerekçelerle kayboluyor ya iş uzatılıyor ya da başka gerekçeler bulunarak ödenmiyordu. Vatandaşlar da bizler de bıkmıştık. Ödemeler konusunda talimat verildiği haberi aldık. Davası olan avukat arkadaşlar hemen harekete geçtiler” dedi. Gelişmeyi, ‘Gökçek belediye kasasını boşaltıp yerine gelecek başkanı zora sokmayı amaçlıyor’ biçiminde yorumlayanlar da var.

AMATÖR KÜMELERE YARDIM İPTAL OLDU

Bu arada, Melih Gökçek, Ankara amatör kulüplerine yapılacağı açıklanan yardım programını iptal etti. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Ankara Amatör Küme takımlarına spor malzemesi yardım programı, 18 Ekim Çarşamba günü saat 18.00’de Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilecekti.

CHP VE MHP’DEN DESTEK

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin CHP ve MHP grup başkan vekilleri geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek’i makamında ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkan Vekili Ramazan Şimşek, ziyareti doğrulayarak Gökçek’e, “24 yıldır Ankara’nın

belediye başkanısınız. Başarılı ya da başarısızsanız bunu halk değerlendirmeli. Aday olup olmayacağınız partinizin iç meselesi ancak seçimle gelenin seçimle gitmesi kanaatindeyiz. Partimizin görüşü de bu şekildedir” dediğini anlattı. CHP Grup Başkan Vekili Doğan Yılmazkaya ise, “Seçimle gelen seçimle gitmeli. Bir yanlışı varsa, yolsuzluğu ya da FETÖ’cülüğü varsa yargıya hesap vermeli. Yöntemin doğru olmadığını düşünüyoruz” diye konuştu. Ziyarette Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez ve Büyükşehir Belediye Meclisi AKP Grup Başkan Vekili Bekir Yıldız da yer ald


Kadir Polat

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.