MİT’çilik Oyununa Jandarma Operasyonu

İstanbul’da ilginç bir suç örgütü çökertildi kendilerini Millî İstihbarat Teşkilâtı üyeleri olarak tanıtan 5 zanlı tutuklandı. İşe alma bahanesiyle kurbanlarından para isteyen beş şahsın mağdurlardan kimlik bilgilerini harç parası sağlık raporu kimlik bilgileri bedeli adı altında aldıkları paralarla milyonluk vurgun yaptı. Şahıslar yapılan fiziki ve teknik takipler sonucu kıs kıvrak yakalandı. Aralarında suç örgütü liderinin de içinde bulunduğu 5 sanık göz altına alındı.

İl jandarma komutanlığı ekiplerinin istihbaratta elde ettikleri bilgilerle bu suç örgütünü takip altına alarak operasyon düzenlendi. Aralarında kendini mit başkan yardımcısı olarak lanse eden örgütün lideri O. K yeni bir kurbanla da ha görüşmeye gideceği sırada teknik takibe takılıp jandarma tarafından tespit edildi. Örgüt liderine bir avm de mağdurdan para alırken suçüstü yapan jandarma örgüt liderini kıs kıvrak yakaladı

Örgütün diğer elemanları olan 4 şahsında jandarmanın eş zamanlı operasyonuyla esen yurt Sarıyer bahçeli evler ve Kağıthane semtlerine yapılan baskınlarda yakalandığını açıklandı. Sanıklar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderildi. Şahıslarla ilgili derin tahkikat başlatan jandarma şahısların tüm bağlantılarını araştırıyor.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz