MSB açıkladı: gözlem noktası vurulmadı

260 0

Suriye de ABD’nin gözlem noktasına ateş açıldığı iddialarına Milli Savunma Bakanlığından, açıklama geldi asla “ABD ve koalisyon askerlerine ateş açılması söz konusu değildir” diye açıklama geldi.

ABD ise bu açıklamadan sonra gözlem noktamızın yakınlarında bir patlama oldu. Bilinçli bir şekilde saldırı olduğuna ihtimal vermiyoruz diye açıklama yaptı. Milli Savunma Bakanlığı, ABD‘nin gözetleme noktasının yakınlarına herhangi bir saldırının yapılmadığını söyleyerek atış öncesinde de ABD’nin gözleme noktasına herhangi bir zarar gelmemesi için gerekli tedbir ve önlemler alınmıştır. ABD tarafından olayın bize iletilmesinden sonra tedbir amaçlı ateşler kesilmiştir.

Milli Savunma Bakanlığı, ABD gözlem noktasına ateş edildiği iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada ABD gözlem noktasının tahmini bin metre Güney batısındaki tepelerden Suruç’un güneyindeki sınır karakollarımıza doçka ve havan taciz ateşleri yapılmıştır. Kendimizi Savunma kapsamında karşılık verdik. ABD’nin gözlem noktasına herhangi bir ateş etme söz konusu bile değildir. Atışların geldiği nokta olan terör mevzileri ateş altına alınmıştır.


Harun Gencel

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.