“Muhtar amca”dan geri dönüşüme katkı

Kırklareli’nde yaklaşık 15 yıldır muhtarlık yapan ve kentte “muhtar amca” olarak tanınan Gürsel Yılmaz, mahallelinin desteğiyle her yıl ortalama 10 ton kağıt ile çok sayıda pili geri dönüşüme kazandırarak ülke ekonomisine katkı sağlıyor

KIRKLARELİ (AA) – Kırklareli’nde bir muhtarın başlattığı geri dönüşüm hareketi ile 5 yılda 50 ton kağıt geri dönüşüme kazandırıldı.
“Muhtar amca” olarak anılan Bademlik Mahallesi Muhtarı Gürsel Yılmaz, 5 yıldır mahallesindeki atık kağıt ve pilleri geri dönüşüme kazandırmak için çaba harcıyor. Mahalle sakinlerinin muhtarlık binasına getirdiği kağıt ve pilleri biriktiren Yılmaz, ardından bunları geri dönüşüm firmalarına teslim ediyor.
Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 yılda 50 ton kağıdı geri dönüşüme kazandırdığını söyledi.
Uygulamaya mahalle halkının da ciddi destek verdiğini belirten Yılmaz, “Geri dönüşüm ile ülke ekonomimize ciddi katkıda bulunuyoruz. Bu nedenle de çok mutlu ve gururluyuz.” dedi.
– Mavi kapakla da engellilere destek
Mahalleliyle şu ana kadar 2 tona yakın da mavi kapak toplayarak engellilere destek olmaya çalıştıklarını aktaran Yılmaz, “Bugüne kadar topladığımız mavi kapaklar ile 4 engelli vatandaşımıza tekerlekli sandalye kazandırdık. Buradaki amacımız çevrenin kirletilmemesidir. Bu nedenle mahalle halkımız ile özellikle kağıt gibi atıkları topluyoruz. Halkımızın da bu uygulamaya duyarlılık göstermesi çok büyük gurur veriyor.” diye konuştu.
Yılmaz, tüm muhtarlara geri dönüşüme destek çağrısında bulundu.

Muhabir: Özgün Tiran
Redaktör: Salih Baran
Yayınlayan: Sibel Kurtoğlu

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz