Ölüm Korkusu Sebebi ile Adliyeye Sığındı

 

Ümran K. Denizli’nin Pamukkale ilçesinde oturuyor. Kocası tarafından bıçaklanan genç kadını ölüm korkusu sardı. Eşinin cezaevinden çıkması ile kadının korkusu katlandı bu korku nedeniyle adliyede bekleyen kadın adaleti adliyenin önünde arıyor.

Pamukkale ilçesi İncilipınar mahallesinde tek dayanağı annesi semiha’ ç nin yanında çocuklarıyla birlikte yaşamaya başladı. Üç yıl önce kocası tarafından bıçaklanan kadın hayatından endişe duymaya başladı. Bıçaklama eylemi sonucu 7 ay 15 gün ceza alan ve ceza evinden tahliye edilen kocasının kendisini öldüreceği korkusuyla adliyeye sığındı. Yaklaşık 12 yıllık evli olan genç kadın sürekli eşimden şiddet görüyordum.  Bu nedenle evden ayrılıp annemin evine sığındım.

Bu sebeple eşim beni bıçakladı annemin evine de pompalı silahla ateş açtı bu nedenle eşinin tutuklanıp cezaevine konduğunu 7 ay 15 gün yattıktan sonra tahliye olduğunu can güvenliğinin olmadığını polislerden koruma talep ettiğini söyledi

Ümran k. adliye ye sığınmamın sebebi başka gidecek yerimin olmamasıdır. Sürekli şiddet  gördüğü ve bu şiddetin sonuncusunda kendisini bıçaklayan eşinin cezaevine girmesi ye bir müddet rahatlayan genç kadın. Eşinin  cezaevinden çıkmasıyla ölüm korkusu sarmaya başladı. Eşim uzaklaştırma cezası almasına rağmen hala beni rahatsız etmekte. Emine bulut ve diğer erkek şiddetine maruz kalan kadınlar gibi olmak istemiyorum. Eşim tekrar tutuklanana kadar adliyenin önünden ayrılmayacağım. Kaderimin diğer kadınlara benzemesini istemiyorum bana yardım edin diye haykırdı.

 

 

Oktay Salış

Editörümüz Edebiyat Fakültesinden yakın zamanda mezun olup sitemizde güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz