Red Bull Reign’de Final Günü

İSTANBUL (AA) – Sokak basketbolu heyecanını yaşatmak için düzenlenen Red Bull Reign TBF 3×3 Basketbol Turu’nda final zamanı geliyor.

Açıklamaya göre, son zamanlarda en çok ilgi gören sporlardan olan ve 2020 Tokyo Olimpiyatları takvimine de girmeyi başaran 3×3 basketbolun Türkiye’deki en büyük organizasyonu Red Bull Reign TBF 3×3 Basketbol Turu heyecanında sona gelindi. Türkiye’nin farklı bölgelerinde 10 ayrı yerde 3 aydır devam eden eleme aşamasının ardından başarılı takımlar, 18 Ağustos’ta Kuşadası İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanı’nda düzenlenecek finalde kozlarını paylaşacak.

– Dünya finali Washington’da

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun Red Bull sponsorluğunda gerçekleştirdiği organizasyonu ilk sırada tamamlayan ekip, Washington’daki Dünya Finali’nde mücadele edecek.

– 3×3 hakkında bilinmeyenler

Popüler basketboldan daha farklı olarak yarı saha ölçülerinde oynanan 3×3 basketbol, son yıllarda yapılan atılımlarla büyük bir izleyici kitlesine kavuşmuş durumda. Basketbolun daha dinamik olan hali 3×3’te, 3 oyunculu iki takım standart bir yarı saha içerisinde karşılaşır. 3×3 basketbol, uluslararası yarışma formatında ilk defa profesyonel bir şekilde 2010 yılında Singapur’da düzenlenen Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda (YOG) yer aldı ve sonrasında yıllık düzenlenen 3×3 Dünya Turu ile kendine sağlam bir yer edinme fırsatı buldu. 2020 Tokyo Olimpiyatları takvimine de dahil edildi.

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz