Sağlık Bakanı Koca, Bölgede Yeterli Personelimiz ve Teçhizatımız Mevcut

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Şanlıurfa’ya giderek çeşitli temaslarda bulundu. Barış Pınarı harekâtı sürecinde yaralanan ve tedavisi hastanede devam etmekte olan Piyade Sözleşmeli Er Caner Selimoğlu için düzenlenen törene katıldı. Bakan Koca, törenden sonra operasyon esnasında yaralanan kişileri Akçakale Devlet Hastanesi’ne giderek ziyaret etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastane ziyaretinde yaralılarla görüştü. Doktorlardan yaralıların sağlık durumları hakkında bilgi aldı. Bakan Koca, hastane ziyaretinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ” Türkiye Cumhuriyeti olarak yürüttüğümüz Barış Pınarı Harekâtı ile bölgedeki terör unsurlarının varlığının son verilmesi, bölgeye huzur ve barış getirerek vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamayı ve ülkemizde misafir olan Suriyelilerin topraklarına kavuşmalarını hedefliyoruz. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, biz Sağlık Bakanlığı olarak harekât öncesinde çeşitli hazırlıklarımız yaptık. Mehmetçiğin ve vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinin karşılanması adına tüm imkanlarımızı seferber ettik.” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Harekatın ilk gününde itibaren doktorlarımızla, sağlık personellerimizle ve 112 acil ekiplerimizle beraber ordumuzun ve ihtiyacı olan herkesin yanındayız, dedi.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz