Sağlık çalışanları meslektaşlarına yapılan saldırıyı protesto etti

EDİRNE (AA) – İstanbul Bahçelievler’de bulunan özel bir hastanede çalışan psikiyatrist Fikret Hacıosman’ın silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirmesi, Edirne’de protesto edildi. 

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi önünde bir araya gelen sağlık çalışanları, psikiyatrist Fikret Hacıosman’ın, hastası tarafından silahla başından vurularak öldürülmesini kınadı.

Edirne Tabip Odası Üyesi Alper Eker, burada yaptığı açıklamada, meslektaşlarının silahlı saldırı sonucu öldürülmesinin derin üzüntüsünü yaşadıklarını belirtti.

Sağlıkta şiddetin caydırıcı cezalarla engelleneceğini ifade eden Eker, şöyle konuştu:

“Ülkemizde sağlık çalışanları her gün onlarca kez şiddet yaşamaktadır. Sağlıkta şiddet dalgası azalmak bir yana, hızlanmakta ve yaygınlaşmakta, meslektaşlarımızı silahla yaralama ve öldürmeye varan infial yaratıcı boyutlar kazanmaktadır.

Tabip odalarının ve Türk Tabipleri Birliğinin aklı ve yüreği hekimlerle birliktedir. Sağlıkta şiddetin kanıksanmasını kabul etmeyeceğiz ve onu durdurana kadar mücadele edeceğiz.”

EDİRNEprotestoSağlıkta şiddetsaldırı
Muhabir Gökhan Zobar
Redaktör Salih Baran
Yayınlayan Yeter Erdine

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz