Samsung akıllı telefonları koronavirüsten temizlemenin yolunu açıkladı!

Samsung, akıllı telefonları koronavirüs salgınından korumanın yollarını açıkladı. Samsung, akıllı telefonların koronavirüse karşı nasıl temizleneceğini adım adım anlattı. Peki akıllı telefonlar koronavirüsten nasıl temizlenir?

Bu akıllı telefonlar günlük hayatta elimizden neredeyse düşmüyor. Ellerimizi egzama olacak kadar yıkarken, çoğu kez akıllı telefonumuzu temizlemeyi ihmal edebiliyoruz. Bu konudaki ihmallerin önüne geçebilmek adına Apple’ın ardından Samsung da akıllı telefonların koronavirüsten nasıl temizleneceğine dair bir bilgilendirme yayınladı.

BİRİNCİ ADIM: SAMSUNG’TAN KORONAVİRÜS İÇİN HAZIRLIK
Samsung’un koronavirüs temizleme önerileri adım adım ilerliyor. İlk adım, akıllı telefonunuzu kapatarak başlıyor. Zira, temizleme sırasında dokunmatik ekrana uygulanacak baskılar hiç olmadık yerde hiç olmadık kişileri aramanıza veya hiç olmadık kişilere mesaj atmanıza neden olabilir. Bu yüzden akıllı telefonunuzu kapatmanız şart.

İKİNCİ ADIM: ÖN TEMİZLEME
Bu aşamada Samsung telefonunuzun dış yüzeyini yumuşak ancak herhangi bir toz veya tüy bırakmayan bir bez ile silmeniz tavsiye ediyor. Burada bizim size önerimiz, mikrofiber özellikli bir bez kullanmanızdan yana olacaktır.

ÜÇÜNCÜ ADIM: TEMİZLEME VE KAPANIŞ
Samsung bu tarz ürünlerin temizleme bezleri ile telefonunuzun önünü ve arkasını hafifçe silmenizi tavsiye ediyor. Fakat buradaki ‘hafifçe’ kısmı oldukça önemli. Zira, çok fazla baskı yaparsanız telefonunuza zarar verme ihtimaliniz bulunuyor.

SAMSUNG’DAN KORONAVİRÜSE KARŞI SON RİCA
Samsung’un son tavsiyesi ise ellerinizi en az 20 saniye boyunca yıkamanız, ondan sonra akıllı telefonunuzu elinize almanız yönünde. Zira biliyorsunuz ki uzmanlar da ellerin en az 20 saniye boyunca güzelce yıkanmasını istiyor. Samsung da uzmanları dinliyor ve hem kendi sağlığınız hem de akıllı telefonunuzun temizliği için bu tavsiyelere uymanızı rica ediyor. Unutmadan hatırlatalım; Samsung’un temizleme yönergeleri sadece cam, seramik ve metal yüzeyleri için geçerli.

Samsung koronavirüs

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz