Türkiye Rusya Ortak Devriyesi Tamamlandı

Milli Savunma Bakanlığı, Rusya ile ortak olarak Suriye’nin kuzeydoğusuna yönelik Cuma günü başladıkları ilk ortak devriyeyi sorunsuz bir şekilde tamamladıklarını söyledi.

Buna yönelik bakanlık bir açıklama da yapmıştı. Bu açıklamada Fırat’ın doğusundaki Derbesiye bölgesinde Türk ve Rus birliklerinin birlikte hareket ettiklerini dile getirdi. Bu bölgede Türk ve Rus askeri unsurları, dörder araç ve İnsansız Hava Araçları birlikte kullanıldı. Misyon öncesinde Rus Savunma Bakanlığından da bir açıklama gelmişti. Bu açıklama da Derbesiye bölgesinden başlatılan harekatın 110 kilometre batıya ilerleyeceğinden de söz edildi. Bunu desteklemek adına Milli Savunma Bakanlığımız da resmi twitter hesabından bir açıklamada bulunmuştu.

Daha çok kitleye ve dünya basınına da hitap edebilmek adına bu mesajın İngilizcesi de yayınlandı. Devriyeden fotoğraflar da bu başlığın altında yer aldı. Türkiye ve Rusya ile ortak gerçekleştirilen bu devriyenin amacı devriye yapılan alanlarda YPG ve Suriye Demokratik Güçlerinin çekilip çekilmediğini kontrol etmekti. Daha detaylı kontrol yapabilmek adına kara ve hava araçları aynı anda devriyeye başladı ve sorunsuz bir şekilde de sonlandırıldı.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz