Türkiye’nin 12. Kadın Girişimcisi Yarışması Başlıyor

İSTANBUL (AA) – Garanti Bankası’nın, Ekonomist dergisi ve KAGİDER iş birliğiyle bu yıl 12’ncisini düzenlediği Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nın başvuruları başladı.

Garanti Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, fark yaratan başarı hikayelerini paylaşarak diğer kadın girişimcilere rol model olmak isteyen adaylar yarışmaya, “www.garantikadingirisimci.com” ve “www.kadingirisimciyarismasi.com” adresindeki formu doldurarak 30 Eylül’e kadar başvuru yapabilecek.”Türkiye’nin Kadın Girişimcisi” ödülünü kazanan girişimcinin 50 bin TL kazanacağı yarışmada, “Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci”, “Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci” ve “Türkiye’nin Kadın Sosyal Girişimcisi” kategorilerinin birincilerine ise 40 bin TL’lik ödül verilecek.

Yarışma kriterleri kategoriler arasında farklılaşmakla birlikte başvurular, risk alma ve cesaretli olma, etkin müşteri ilişkileri yönetimi, pazarlama faaliyetlerindeki farklılaşma, sürdürülebilir finansal yapı, bulunduğu yörenin ekonomisine katkıda bulunarak fark yaratma, çevreye duyarlı, sosyal bir soruna yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler getirmiş olma gibi kriterler üzerinden değerlendirilecek.

Bugüne kadar 33 bin kişinin başvurduğu yarışma hakkında,  Garanti Bankası KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cemal Onaran şunları söyledi:

“Kadın girişimcilere yönelik faaliyetlerimizi finansman sağlama, cesaretlendirme, eğitim ve yeni pazarlara açılma olarak 4 temel başlıkta ele alıyoruz. Bu kapsamda, kadın girişimcileri cesaretlendirmek ve hikayelerini Türkiye’ye duyurmalarını sağlamak amacıyla 12 yıldır Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nı düzenliyoruz. Bugüne kadar yaklaşık 33 bin kişinin başvurduğu yarışmaya katılan kadın girişimciler, başarı hikayeleriyle rol model oluyorlar. Bu yarışmanın Türkiye’de kadın girişimciliğine sunduğu katkıyı net olarak görüyoruz. Yarışmaya katılan kadınların yüzde 85’i çevresindeki kadınları girişimcilik konusunda etkiledi. Yarışmada birinci olmuş kadın girişimcilerin cirosunda ise ortalama yüzde 40 artış meydana geldi. Garanti Bankası olarak, 12 yıldır kesintisiz sürdürdüğümüz bu yarışma ile kadın girişimcilerimize desteğimizi sürdürüyoruz. İşini geliştirmek, azmi ve cesur adımlarıyla kadınlara rol model olmak isteyen kadın girişimcilerimizi bu yarışmaya katılmaya, bizlerle iş dünyası hikayelerini paylaşmaya davet ediyoruz.”

 

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz