Turşu bidonlarından eroin çıktı

 Kocaeli’deki operasyonda turşu bidonları içinde otomobilin yakıt deposuna gizlenmiş 5 kilo 500 gram eroin ele geçirilirken, yanlarında 2 yaşındaki çocukları olan çift gözaltına alındı
– Dedektör köpeğin koku almasını önlemek amacıyla eroin paketlerinin balmumuyla kaplanarak kapakları poliüretan köpükle kapatılan kiloluk turşu bidonlarına konulduğu tespit edildi

KOCAELİ (AA) – Kocaeli’de otomobilin yakıt deposuna gizlenmiş turşu bidonları içinde 5 kilo 500 gram eroin ele geçirilirken, yanlarında 2 yaşındaki çocukları olan çift gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Operasyon ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerince uyuşturucu nakli ve ticareti yapan kişilere yönelik çalışmalarda Van’dan İstanbul’a eroin nakli yapılacağı belirlendi.

Polis, plakası belirlenen otomobili Anadolu Otoyolu Bölge Trafik Şube Müdürlüğü mevkisinde durdurdu.

Yanlarında 2 yaşındaki kızları bulunan otomobil sürücüsü S.E. ile eşi E.E’nin davranışından şüphelenen ve araçtan yoğun mazot kokusu alan polis, otomobili narkotik dedektör köpek “Stark” ile kontrol etti.

Köpeğin tepki vermesi üzerine Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan “Gecikmesinde sakınca bulunan hallerden arama ve el koyma kararı” gereğince otomobil, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü otoparkına çekildi.

Polis ekipleri, otomobilin arka koltuğunu kaldırarak ulaştığı benzin deposunda, sızdırmazlığı sağlamak amacıyla kapakları poliüretan köpükle kapatılan kiloluk turşu bidonlarına konulmuş yarımşar kiloluk paketler halinde 5 kilo 500 gram eroin buldu.

Uyuşturucu paketlerinin, dedektör köpeğin koku almasını önlemek amacıyla balmumuyla kaplandığı görüldü.

Üst aramalarında herhangi bir suç unsuruna rastlanılmayan şüpheliler, gözaltına alındı. Çiftin çocukları N.E. de emniyete götürüldü.

Şüphelilerin, emniyetteki işlemleri sürüyor.

Muhabir Tahir Turan Eroğlu
Redaktör Nurhan Çorlu
Yayınlayan Sibel Kurtoğlu

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz