2018 e-Devlet Üzerinden Askerlik Sorgulama

494 0

2018 e-Devlet Üzerinden Askerlik Sorgulama

2018 e-Devlet sistemi üzerinden askerlik sorgulama işlemleri nasıl gerçekleştirilir? 2018 yılında askerlik sorgulamaları yapacak vatandaşlar sorgulamalarını e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Askerlik tecil süresini öğrenmek için e-Devlet sistemi kullanılmaktadır. 2018 e-Devlet Üzerinden Askerlik Sorgulama.

e-Devlet Askerlik Yeri Nereden Sorgulanır?

e-Devlet askerlik yeri sorgulama işlemi için ilk adım olarak bir e-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer e-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek kimliğiniz ile başvuru işleminde bulunabilirsiniz. Başvuru işlemi sonrası 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenize koalyca sahip olabilirsiniz. Daha sonra T.C kimlik numaranız ve PTT şubesinden size verilen e-Devlet şifrenizle askerlik yeri sorgulama işleminde bulunabilmek için sisteme giriş yapabilirsiniz. Hemen aşağıda vereceğimiz linke tıklayarak askerlik yeri sorgulama işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

e-devlet askerlik yeri sorgulama işlemi sayfasında; Sevk Bilgilendirmesi, Sevk Kişisel Bilgiler, Sevk Başvuru Bilgilendirme ve Sevk Belgesi bilgisi de yer almaktadır.

 

e-devlet Askerlik Yeri Sorgulamak İçin Tıklayınız!

Askerlik Tecil Süresi Nasıl Öğrenilir?

Askerlik tecil sürenizi e-Devlet sistemi üzerinden görebilirsiniz. e-Devlet şifreniz ile kolay ve hızlı bir şekilde sorgulamanızı gerçekleştiriniz.

Hemen aşağıdaki linke tıklayarak askerlik tecil sürenizin hakkında sorgulamanızı yapabilirsiniz.

e-Devlet Askerlik Tecil Süresi Sorgulamak İçin Buraya Tıklayınız!

2018 Celp Dönemleri Hangi Tarihlerde?

Askere alıma celp dönemi denmektedir. Durum böyle olunca askere her istenilen tarihlerde gidilememektedir. Askerliğe alım yılın şubat, mayıs, ağustos ve kasım aylarında gerçekleşmektedir. Bu dönemler dışında kafanıza göre askerliğe başlayamazsınız. İşte bu şubat, mayıs, ağustos ve kasım gibi askere alma dönemlerine celp dönemleri denilmektedir.

2018 Celp Dönem Tarihleri

  • Şubat Celp döneminde askere alınmak için Son Başvuru Tarihi:30 Kasım
  • Mayıs Celp döneminde askere alınmak için Son Başvuru Tarihi: 28 Şubat
  • Ağustos Celp döneminde askere alınmak için Son Başvuru Tarihi: 31 Mayıs
  • Kasım Celp döneminde askere alınmak için Son Başvuru Tarihi: 31 Ağustos

Belirtilen tarihlerin dışında yapacağınız başvurular bir sonraki döneme kayacaktır.

Erken Celp Dönemi Nedir?

Askere kendi celp döneminden daha erken alınmak isteyen vatandaşların başvurması ile askere alınmasına erken celp dönemi denir. Başvurular her zaman onaylanmasa da bu işlem sıkça kullanılmaktadır.

 

Summary
2018 e-Devlet Üzerinden Askerlik Sorgulama
Article Name
2018 e-Devlet Üzerinden Askerlik Sorgulama
Description
2018 e-Devlet sistemi üzerinden askerlik sorgulama işlemleri nasıl gerçekleştirilir?
Author
Publisher Name
İnternetin Gazetesi

Erhan Yakut

Erhan Yakut

Erhan Yakut 1989 Eskişehir Doğum olan yazarımız , uluslararası ilişkiler bölümü mezunu olup sitemizde haftanın 4 günü haber yazmaktadır.