Hulusi Akar’dan kritik İdlib açıklaması

244 0

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, “Irak”ın kuzeyinde ülkemizin ve bölgemizin istikrar ve güvenliğini yakından ilgilendiren gayrimeşru bir referandum yapılmıştır. Bu husus yakından takip edilmekte olup bundan kaynaklanan önemli güvenlik tehdidine karşı gerekli çalışmalar yürütülmekte ve gereken tüm tedbirler alınmaktadır.” dedi.

İDLİB İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Ülkemizin ve bölgemizin güvenliği için Suriye”nin kuzeyinde alınan tedbirlere ilaveten Astana görüşmelerinde sağlanan uzlaşma çerçevesinde şimdi de İdlib”de güvenli bir alan oluşturma, ateşkesi sağlama ve sürdürme çalışmalarımız devam etmektedir.

“ORDUMUZ CANI VE KANI PAHASINA ÜLKEMİZİ KORUMAYA DEVAM EDECEK”

Mazisi şan ve şerefle dolu ordumuz, belirsizlik, risk ve tehditlerin yoğunlaştığı coğrafyamızda Türkiye Cumhuriyeti devletinin egemenlik ve bağımsızlığını, asil milletimizin huzur ve güvenliğini hedef alan her türlü tehdit ve tehlikeye karşı kutsal vatan topraklarını milletinin emrinde canı ve kanı pahasına korumaya devam edecektir.

“ÖLÜRSEK ŞEHİT, KALIRSAK GAZİ”

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra temizlenen ve temizlendikçe daha da güçlenen Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye Cumhuriyeti devletinin hak ve menfaatleriyle asil milletimizin güvenlik ve huzurunu sağlamak maksadıyla çalışmalarını “ölürsek şehit, kalırsak gazi” anlayışı içinde dün olduğu gibi bugün de aynı azim ve kararlılıkla sürdürmektedir, sürdürmeye devam edecektir.”


İLGİLİ HABERLER

Anaokulunda Utanca Görüntüler!

Posted by - Ara 14, 2017 0
İstanbul’da bulunan Kartal Özel Çınar Anaokulu’nda yapılan bir tiyatro gösterisi tepkilere neden oldu. Gösteride kız çocuklarının, erkek çocukların ayaklarını yıkadığı…