iPHONE 8’i sadece iki kişi aldı

271 0

iPhone 8’i kaç kişi aldı

Apple, yakın zamanda yeni telefonları iPhone 8, 8 Plus ve X’i görücüye çıkarmış, ön sipariş süreçleri hakkında da bilgiler vermişti. iPhone X’in kasım ayında gelmesi bekleniyor, 8 serisi iPhone’lar ise yavaş yavaş teknoloji severlerle buluşmaya başladı bile. Ama gerçekten de “yavaş yavaş.”

Bildiğiniz gibi yeni iPhone’lar satışa sunulmadan önce genellikle birçok noktada uzun kuyruklar oluşur, günün ve haftanın sonu itibarıyla da rekor satış rakamlarıyla ilgili haberler gelirdi. Fakat 8 serisi ile bir şeyler ters gitmeye başladı.

Birçok ülkede 8 ve 8 Plus’a gösterilen ilgi yüksek değil. Özellikle de önceki Apple modelleriyle kıyaslandığında. Buna en güncel örnek ise Çin’den geldi. iPhone8 çıktığında Çin’in Hangzhou kentindeki Apple Store’a yalnızca 2 kişi gitti, evet doğru okuyorsunuz.

Yetkililer, çıkış günü için onlarca güvenlik görevlisiyle anlaşıp mağazanın önünü de bariyerlerle çevirirken, “Burada kuyruklar oluşacaktır” düşüncesindeydi. Ne var ki beklediklerini pek bulamadılar.

Peki neden böyle oldu? Piyasa analistlerinin daha önce de belirttiği gibi birçok kullanıcı, iPhone 8 ve 8 Plus ile değil iPhone X ile ilgileniyor. Dolayısıyla da iPhone X’in çıkmasını bekliyor.

İLGİLİ HABERLER

Piyasalar’da 1994 korkusu

Posted by - Tem 26, 2017 0
Piyasaları ‘1994’ korkusu sardı Küresel piyasaları, yatırımcıyı 1 trilyon zarara uğratan ve tarihe “büyük tahvil katliamı” olarak geçen 1994 yılı…

Leave a comment