İsrail’den İnsanlık Suçu!

78 0

İsrail’den İnsanlık Suçu!

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak açıklamasından sonra olaylar gerçekleşiyor. Filistinliler bu gün yaşanan gelişmeler ile eylemler gerçekleştirdi. İsrail ise elinde sadece sapan olan halka bombalar ile saldırdı. Saldırıda yüzlerce yaralı ve kırkı aşkın ölü var.

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından Tel Aviv’den taşınan ABD Büyükelçiliği bugün Kudüs’te açılıyor. Filistinliler bugün protesto için büyük halk yürüyüşlerine başladı. Filistin Kızılayı İsrail ordusunun, sınırda toplanan binlerce Filistinli’ye açtığı ateşte onlarca kişinin hayatını kaybettiğini, yüzlerce kişinin de yaralandığını açıkladı. Ellerinde sapan olan halka İsrail ordusu bomba ile karşılık verdi.

Filistin Kızılayı’ndan yapılan açıklamada Gazze Şeridi’nin İrail sınırında düzenlenen gösgerilerde şu ana kadar gerçek mermi, şarapnel, gaz kapsülleri ve göz yaşartıcı gaz nedeniyle yüzlerce Filistilinin yaralandığı kaydedildi. Reuters haber ajansınca konu ile ilgili şu ifadeler kullanıldı: İsrail ABD’nin büyükelçiliğinin Kudüs’e taşıması nedeniyle bugün kutlamalar düzenlerken, adımın dünya kamuoyu tarafından desteklenmediği, çoğu yabancı ülke büyükelçisinin İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nın vereceği davete katılmasından belli oluyor.


İLGİLİ HABERLER

Otonomi’de Yangın Eğitimi

Posted by - Eki 6, 2017 0
Otonomi’de esnafı ve çalışanların verilen eğitimde yangınla mücadelenin temel kuralları teorik olarak anlatıldı. Otomotiv ticaret ve yaşam merkezi Otonomi’de faaliyet…