İsrail’den Şam’a Saldırı Gerçekleştirildi!

174 0
sondakika

İsrail’den Şam’a Saldırı Gerçekleştirildi!

Son dakika gelen bilgilere göre İsrail Şam’a saldırdı. Suriye hava savunma sistemleri gelen füzelere yönelik önlem aldı. Hava savunma sistemi devreye girdi. Suriye hava savunma sistemi füzeler daha yer yüzüne inmeden hava da imha etti. Çok sayıda gerçekleştirilen füze saldırıları Suriye hava savunma sistemi tarafından imha edildi. Ancak gelen bilgilere göre Şam yakınlarında şiddetli patlamalar gerçekleşti. Toplam 3 patlama sesi duyuldu. Bölgeden son dakika..

İsrail merkezli Haaretz haber sitesi, İsrail’in Suriye’nin başkenti Şam yakınlarındaki bir araştırma merkezlerine füze saldırısı düzenlediğini duyurdu. Şam yakınlarında şiddetli 3 patlamanın duyulduğu aktarıldı. Suriye hava savunma sistemlerinin ise İsrail’in başkente yönelik saldırılarına karşılık verdiği ifade edildi.Alman haber ajansı dpa’ya konuşan bir yetkili Suriye hava savunma sistemlerinin İsrail’in füzelerine ‘başarılı bir şekilde’ karşılık verdiğini söyledi.

Suriyeli yetkili, Suriye hava savunma sistemlerinin çok sayıda füzeyi hedefe ulaşmadan etkisiz hale getirdiğini duyurdu. Suriye devlet televizyonu bugün erken saatlerde yapılan yayınlarda, yeni bir İsrail saldırganlığı olarak niteledikleri olayın Şam yakınlarında gerçekleştiğini duyurdu.


İLGİLİ HABERLER

sondakika

Son Dakika! Afrinde Patlama

Posted by - Mar 22, 2018 0
Son Dakika! Afrinde Patlama Zeytin Dalı Harekatı ile terör örgütlerinden arındırılan Suriye’nin Afrin merkezindeki arama tarama çalışması sırasında teröristlerin kaçarken…