İstanbul’a Kar Geldi – Kar Etkisini Arttıracak Mı?

195 0

İstanbul’a Kar Geldi – Kar Etkisini Arttıracak Mı? İşte Hava Durumu

İstanbul’da bugün hava, karla karışık yağmur ve yer yer hafif karlı. İstanbul bu yıl kara hasret. Ancak kar geldi! Peki kar yağışı etkisini arttıracak mı? İstanbul’da kar yağışı kaç gün sürecek, detaylar haberimizin devamında.

İstanbul’da yer yer kar yağışı başladı. Kar yağışı özellikle Anadolu yakasında ve yüksek kesimlerde etkili oluyor. Anadolu yakasında Kartal ve Sultanbeyli kısa sürede beyaza büründü. İstanbul’da bugün akşam saatlerine kadar hava 3 derece civarında seyrederken saat 09:00 ve 15:00 saatleri arasında kar yağışı bekleniyor.

İski’den Don Uyarısı Geldi!

Havanın soğuması ile birlikte don beklenmekte. İSKİ sayaç ve su tesisat borularının soğuktan dolayı donma ihtimali üzerinde durdu. Vatandaşlara uyarı yaptı. “Sayaç ve tesisatların, sıcaklıkların düşüşü ile donmadan kaynaklanabilecek arızalarının önlenebilmesi için bazı tedbirlerin alınması gerekmektedir. Sayaçlar açıkta ise kesinlikle muhafaza altına alınmalı, izolasyon malzemeleri ile korunmalıdır. Açıkta bulunan su boruları da, soğuk hava ile temas etmeyecek şekilde kapatılmalıdır. Abonelerimiz, alınan önlemlere rağmen, yaşanan sorunların çözümü için Alo 185 Çağrı Merkezimizi arayabilir”

Yurt Geneli Hava Durumu Raporu

Yurdun geneli çok bulutlu. Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Antalya çevreleri, Isparta’nın doğu kesimleri ile Muğla’nın Marmaris, Fethiye ve Dalaman ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Akdeniz kıyı kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Bazı İllerimizin Hava Sıcaklıkları

Ankara: Çok bulutlu 1
İstanbul: Karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar yağışlı 4
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu 8
Bursa: Çok bulutlu ve karla karışık yağmur 3
Adana: Parçalı ve çok bulutlu, 14
Antalya: Aralıklı sağanak yağışlı 15
Samsun: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu 5
Trabzon: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 8
Erzurum: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 0
Diyarbakır: Çok bulutlu ve aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı


İLGİLİ HABERLER