İstiklal Marşının Bestesi Değişiyor Mu?

101 0

İstiklal Marşının Bestesi Değişiyor Mu?

İstiklal Marşının Bestesi değişiyor mu? İstiklal Marşının okunuşunu değiştirdiler. Beykoz Belediyesinin düzenlediği etkinlikte istiklal marşımız ilahi gibi okundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarına göre muhteşem sözlere sahip İstiklal Marşımızın bestesi sözlerin anlamlarına yakışmıyor. Erdoğan “En büyük üzüntüm bu emsalsiz marşın (İstiklal Marşı) hakiki manasını yüreklere nakşedecek bir bestenin bulunamamış olmasıdır. O beste ile güftenin birbirini tamamlaması çok önemlidir. Burada bestekarlara büyük iş düşüyor. Temenni ediyoruz ki o da çıkar.” diye açıklamalarda bulunmuştu.

Beykoz Belediyesi’ne bağlı ‘Mehmet Akif Ersoy Şiir Müzesi’ açılışında İstiklal Marşı, ilahi şeklinde okundu. Marş okunurken seyircilerin ayağa kalkmadığı ve Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın kafasıyla ritim tuttuğu görüldü.

İstiklal Marşı’nı ilahi şeklinde okuyan Mehmet Kemiksiz’in “Şu an okunan İstiklal Marşı yanlış okunuyor. Şimdi okuduğumuz bestenin, resmi marş olması için Kültür Bakanlığı’na teklifte bulunacağız” dediği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Emre Belözoğlu Hakemi Uyardı

Posted by - Eki 24, 2017 0
Emre Belözoğlu’ndan örnek davranış Beşiktaş-Medipol Başakşehir maçında turuncu-lacivertli futbolcu Emre Belözoğlu, örnek bir harekete imza attı. Beşiktaş ile Medipol Başakşehir…