Kılıçdaroğlu’na Şaşırtan Ziyaret!

225 0

Kılıçdaroğlu’na Şaşırtan Ziyaret!

CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Bugün son kez toplanacak MYK toplantısına kilitlenirken, Muharrem İnce’nin CHP Genel Merkezi’ne gelerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile sürpriz bir görüşme yapacağı bildirildi.

İnce’ye yakın kaynaklar, görüşmenin ardından Muharrem İnce’nin CHP Genel Merkezi’nde bulunan gazetecilere görüşmenin içeriği hakkında açıklama yapacağını bildirdiler.

Yeterli İmza Sayısına Ulaştım – Adayım!

İnce, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, “Yeterli imzayı topladım. Adayım. Kısır tartışmalara son verilsin. Genel Başkan’ın delegenin imzasını alıp oyunu alamamasının şık olmayacağını aktardım ve kendisine başarılar diledim” bilgisini verdi.

Konuşmada Hangi Başlıklara Değinildi?

Toplanan imzalar divana verilecek. Görüşmede Sayın Genel Başkan’a isterse, kendisine bu dosyayı bırakabileceğimi, isterse Divan’a vereceğimi söyledim. Divan’a vermemin daha doğru olduğunu söyledi kendileri.

Partinin İmkanları Kullanılmamalı. 

Biz, iktidarı eleştiriyoruz. Devletin imkanlarıyla seçimlere giriyorlar, devletin uçağını, helikopterini kullanıyor diye. Parti içi bir yarışta da partinin imkanlarını kullanarak avantaj elde etmenin doğru olmadığını, bunun rahat, demokratik, tartışma ortamında, özgür seçimle sonuçlanması gerektiğini söyledim.

Çekişmeye Son Verilmesi Gerekiyor

Partinin genel başkanının, delegenin imzasını alıp, oyunu alamamasının partiyi kamuoyunda daha güç duruma bırakacağını ve bu tartışmalara hiç gerek olmadığını, yeter sayıda imzamla birlikte kendi huzuruna geldiğimi ve kısır çekişmelere son verilmesi gerektiğini söyledim.

İnce Cumartesi Günü Yapılacak Seçim Hakkında Başarılar Diledi

Cumartesi günü delegelerin kapalı bir ortamda özgür iradeleriyle oylarını kullanacak. Herkesin sonuca katlanması gerekiyor. Sayın Genel Başkan’a adaylığından dolayı başarılar diledim.


İLGİLİ HABERLER


TOPlist internetin gazetesi haber toplist.biz.tr hittoplist.net arama motorlarina kayit, site ekle, link ekle, toplist site ekle http://turkcetoplist.tk Zirvehit.Com