Köye Dönmek İsteyenlere 300 Koyun!

127 0

Köye Dönmek İsteyenlere 300 Koyun!

Köyüne dönmek isteyenlere teşvik! Köyden kente göçü önlemek için yapılan teşviklere bir yenisi daha eklendi. Köyüne geri dönen çiftçi ailelere 300 damızlık koyun ve koyunlara bakanlara da asgari ücret üzerinden maaş verilecek!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba “Köyden şehire gitme. Hem maaşını al hem kendi işinin patronu ol’ projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

“Fakıbaba’nın projeyle ilgili açıklamaları şöyle: “Her bir aileye 300 tane damızlık koyun vereceğiz. 300 damızlık koyunu alan ayrıca asgari ücret alacak. Sigortasını da yapacağız. Yem, ilaç, veteriner eksiği varsa onu karşılayacağız. Sadece köyde arazi tapusunu ipotek olarak alacağız. 300 koyun 300 yavru verecek. Bu yavruların tamamı da işletmemizin sahibine ait olacak. Geri ödeme 300 tane doğacak yavru ile başlayacak. Bu yavrular bir kaç ay sonra her biri 700-800 liraya satılabilir. Bir senede 210.000 lira eder.”

İstihdam Artacak – Yavruları Alırız!

İsterse bu yavruları bize satabilir, borcundan düşülür. Erkekleri kesime gönderebilir. Fiyat garantisi vereceğiz. Şehirde hastanede temizlik yapacağına asgari ücretle, köyünde hayvanıyla uğraşacak. Hem maaşı al hem kendi işinin patronu ol diyoruz. Bu istihdamı da artıracak.

İLGİLİ HABERLER

HGS Cezalı Geçiş Öğrenme

Posted by - Ara 25, 2017 0
HGS Cezalı Geçiş Öğrenme HGS cezalı geçiş yapan kullanıcılar cezalarını nasıl öğrenebilir? Hızlı geçiş sistemini kullanarak ulaşımını sağlayan bireyler cezalı…

Sakal Sen Nelere Kadir sin!

Posted by - May 4, 2017 0
Sakal; Eskiden dedelerimiz, babalarımız, mahalledeki ağabeylerimiz, günlük tıraş olurlar öyle dışarı çıkarlardı. Özellikle bayramda seyranda buna çok özen gösterirlerdi. Zaten…