DOĞUŞ MEDYA İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE KAPILARINI AÇTI

519 0

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı 2. sınıf öğrencileri Maslak’ta bulunan Doğuş Medya Grubu’nu ziyaret etti. Öğrenciler gezi sırasında büyük tecrübe edindi. Geziye ntv.com.tr’de yayınlanan “Prova Halleri” isimli programın sunucusu Demet Özbay eşlik etti.

GELECEĞİN GAZETECİLERİ İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ’NDEN…

Öğrenciler Doğuş Medya Grubu bünyesinde bulunan Star TV haber merkezi, NTV Spor, Kral FM başta olmak üzere birçok kurum ve birime uğrayarak çalışma ortamlarını gözlemledi. Televizyon yayıncılığı hakkında bütün sorularını sorma şansı bulan öğrencilere Star TV Haber Müdürü Ünal Oymak da eşlik etti. Ünal Oymak öğrencilerle sektör hakkında ve haber yönetimi konusundaki tecrübelerini paylaştıktan sonra kurumlarında staj yapmak konusunda detaylı bilgi verdi. Bu sohbete NTV Spor’da konuk olan 92 yaşındaki Halit Kıvanç da katılarak öğrencilere başarıya uzanan bu uzun yol için bazı tavsiyelerde bulundu.

ZİYARET ESNASINDA RENKLİ DAKİKALAR DA YAŞANDI…

Üniversiteli öğrenciler, hafta içi her gün saatler 11.00’i gösterdiğinde Star TV ekranlarında yayınlanan, Cengiz Semercioğlu ve Seren Serengil’in sunuculuğunu yaptığı “Duymayan Kalmasın” isimli programa konuk oldu. Cengiz Semercioğlu, öğrencilerin ziyaretini duyunca kendilerini canlı yayına davet etti. Yayın esnasında eğlenceli sohbetler gerçekleştiren öğrenciler bu deneyimlerinden dolayı büyük heyecan yaşadı.

KRAL FM’DEN İSTEK PARÇA…

Kral FM’i Kral FM yapan Ali Şentürk, nam-ı değer Afrikalı Ali’nin programına konuk olan öğrenciler radyo yayınları, günümüz radyo program formatları ve radyonun geldiği son durum hakkında bilgi edindi. Radyo istasyonundaki turlarını Afrikalı Ali’nin kendilerine armağan ettiği şarkı ile tamamladılar. Son olarak dublaj ve seslendirme bölümünü ziyaret eden öğrenciler NTV spor da seslendirme yapan Sefa Zengin ile tanışma fırsatı buldu.

 

Haber: Büşra ATLI     Fotoğraflar: Uğur KÖK

Duymayan Kalmasın - 3 Kasım 2017[1].mp4_snapshot_00.03.18_[2017.11.08_15.32.18] IMG_3593 IMG_3591 IMG_3588 IMG_3581
<
>

Semra Tuplek

Semra Tuplek

Semra Tuplek , 1977 İzmir Doğumlu olup sitemizde Gündem ve Ekonomi kategorileri ağırlıklı olmak üzere haberler yazmaktadır.