Ata Demirer itiraf etti !

Avrupa Yakası dizisinde  oynamayı önceden kabul etmese bile Ata Demirer ,sonradan fikrini değiştirerek oynamaya karar verdiğini belirtti. Ve  Avrupa Yakasından tanıdığımız oyuncu Gülse Birsel’ in seneryolarının ders gibidir olduğunu da açıkladı . 

 

Oyuncu ve komedyen olan Ata Demirer, hayatının  bir dönüm noktası  olduğunu belirttiği Avrupa Yakası’nda oynamayı önceden  kabul etmediğini  itiraf etti.  Ama sonradan fikrini değiştirip oynamaya karar verdiğini açıkladı. Açıklamasında :

“Ben bunda oynarım dedim. Çok da iyi oldu, iyi ki de oynadım, benim hayatıma yeni bir dönüm noktası kattı” dedi.

“Gazanfer abiyi bir gördüm…”

Ata Demirer ,‘’Önce hayır demek zorunda kalmıştım. Kendimce ya turnelerde ben çok yoruluyorum, mutluyum da şimdi sırası değil beni affedin gibi bir şey söyledim. Yarım ağızla… Bir tarafım da oynasana diyor. Avrupa Yakası’nın ilk yönetmeni Hakan Algün beni aradı dedi ki: Bak hata yapıyorsun, bir gel dedi. Bir gittim Platoya, Sinan Çetin’in yanına, bir demo çekmişler, seyrettirdiler. Baktım ben içeri girerken Gazanfer abiyi bir gördüm. Ben tabi öyle düşünemedim. Kadroyu saydılar ama canlı görmek başka bir şey kayıtta. Tamam dedim oynuyorum, elimde ne varsa koyacağım ben hata yapmışım dedim. Ben bunda oynarım dedim. Çok da iyi oldu, iyi ki de oynadım, benim hayatıma yeni bir dönüm noktası kattı” olarak açıkladı .

“Gülse’nin senaryoları gerçekten ders gibidir”

İzlenilme kapasitesinin artmasının yanı sıra senaryo yazmayı da buradan öğrendiğini belirten Ata Demirer, “O kadar çok senaryo okudum ki, Gülse’nin senaryoları bir de gerçekten ders gibidir. Durum komedileri, komedi senaryosunun dinamiğini, çatısını fark etmeden öğrenmişim. Orada okuya okuya bir antrenman oldu ve dizi biter bitmez ‘Eyvah Eyvah’ı yazdım. Uzun yıllardır bir örneğini görmedik Gülse haricinde, sitcom yapan daha gelmedi” diyerek açıkladı.

 

Bunları da sevebilirsiniz