Emrah Serbes’in “muntazam” Savunması, Acılı Aileyi Çıldırttı

357 0

Emrah Serbes’in itirafı ve ardından gelen tutuklama kararı Türkiye gündemine bomba gibi düştü. Behzat Ç. dizisinin ünlü senaristinin faili olduğu ve iki kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasına ilişkin soruşturmada, kazada hayatını kaybeden Ayhan Özçelik’in oğlu Ahmet Mert Özçelik de ‘müşteki’ sıfatıyla ifade verdi. Özçelik, Emrah Serbes’in kendini kurtarmak için ilginç bir iddiada bulunduğunu uyarladı.

Özçelik söyleyişinde ‘En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum’ dedi. Babasının İstanbul Anadolu Adliyesi’nde ‘Fen Bilirkişisi’ olduğunu söyleyen Özçelik ‘Şüpheli (Emrah Serbes) kendini kurtarmak için babamın aracının farlarının iyi yanmadığını söylüyor’ diyerek bu iddiayı da reddetti.

‘EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILSIN’

Emrah Serbes önceki gün sosyal medyadan yaptığı itirafın ardından savcılığa giderek teslim oldu. Ardından da tutuklanarak cezaevine gönderildi. Serbes’in Torbalı savcılığındaki ifadesinin ardından, aynı avcı kazada hayatını kaybeden Ayhan Özçelik’in 23 yaşındaki oğlu Ahmet Mert Özçelik’in de ifadesini aldı. Milliyet’ten Musa Kesler’in haberine göre, babasını ve kız kardeşini kaybeden Özçelik ifadesinde şunları söyledi:

‘Annem, babam ve kız kardeşim İstanbul’dan Bodrum’a gitmek için 21.30’da araçla yola çıktılar. Saat 00.30 civarında Susurluk’ta olduklarını biliyorum. Daha sonrası hakkında bilgi sahibi değilim. Duyduğum kadarıyla babamın kullandığı araca İzmir-Aydın otoyolunda orta şeritte seyrederken arkadan çok yüksek hızla seyreden şüpheliye ait araç çarparak babamın aracının yoldan çıkmasına ve babam ile kız kardeşimin ölmesine ayrıca annemin de yaralanmasına sebebiyet vermiştir. Annem şu an Ege Tıp Fakültesi’nde yoğun bakımda tedavi görüyor. İfade verecek durumu yok. Bu sebeple annem ve kendim adına şüpheli Emrah Serbes’ten şikâyetçiyim. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum.


Kadir Polat

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Leave a comment