HDP PM Üyesi, Sanatçı Pınar Aydınlar’a Saldırı

564 0

Halk müziği sanatçısı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Parti Meclis Üyesi Pınar Aydınlar, Kağıthane’de aracıyla seyir halindeyken saldırıya uğradı. Pınar Aydınlar, saldırı anını ve aracının aldığı hasarı sosyal medya hesabından paylaştı.

Sanatçı Pınar Aydınlar, 7 Haziran seçim döneminde yaptığı konuşma nedeniyle yargılandığı dava duruşmasına katılmak üzere Kağıthane’de bulunan evinden Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne gitti. Annesi ile birlikte Kağıthane’de bulunan trafik ışıklarında aracı ile duran Pınar Aydınlar saldırıya uğradı.

Sosyal medya hesabı üzerinden saldırıya uğradığını duyuran ve hasar alan otomobilinin fotoğrafını yayınlayan Pınar Aydınlar, saldırganın kızıl sakallı ve orta boylu olduğunu yazdı. Açıklama yapan Pınar Aydınlar, ”Bugün duruşmam vardı, adliyeye annemle birlikte giderken Kağıthane’de ışıklarda bordo renkli Doblo bir arabadan inen bir kişi cama vurdu, arabaya tekme attı. Arabanın camı kapalı olduğu için yüzüme vuramadı. Ben de hemen yoluma devam ettim. Planlı bir şey olduğunu düşünmüyorum, muhtemelen tanındığım için anlık bir şekilde gerçekleşti” dedi.

PINAR AYDINLAR KİMDİR?

Sanatçı Pınar Aydınlar, 2002 yılında halk müziği sanatçısı Arif Sağ’ın oğlu Tolga Sağ ile evlenmişti. Bu birliktelikten Turna ve Toprak isimlerinde ikiz çocukları bulunan çift 2011 yılında boşanmıştı.


Kadir Polat

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Leave a comment