Peker’den, Fatih Altaylı’ya sert cevap

468 0

Sedat Peker’den Fatih Altaylı’ya sert yanıt: “Kanıtım seni öldürmemiş olmam”

Son günlerde sosyal medyada yayılan ve adamları olduğu iddia edilen kişiler tarafından bir otomobilin arka koltuğunda gerçekleştirilen işkenceye ait görüntülerle gündeme gelen Sedat Peker, kendisi hakkında “Kaldığı otelden iç çamaşırlarıyla gözaltına alınırken çekilen görüntüleri, hâlâ aklımdadır” ifadesini kullanan Habertürk Yazarı Fatih Altaylı’ya yanıt verdi. Peker, Twitter hesabından iddiaya ilişkin çok sert bir açıklama yayınladı.

Akademisyenler başta olmak üzere muhalif kesimlere yaptığı tehditlerle gündeme gelen Sedat Peker bu kez Habertürk yazarı Fatih Altaylı’yı hedef aldı: “Seni bugüne kadar öldürmemiş olmam bile benim suç örgütü lideri olmadığımın en büyük kanıtıdır.”

Son olarak, Peker’in adamları oldukları iddia edilen 4 kişinin yayınladıkları işkence videosu üzerine bir yazı kaleme alan Altaylı, AK Parti’ye suç örgütlerinin yeniden hortladığı yönünde bir hatırlatmada bulunmuştu.

Yazısında Sedat Peker’e de gönderme yapan Altaylı, “En havalı ‘baba’lardan Sedat Peker Antalya’da kaldığı otelden iç çamaşırlarıyla gözaltına alınırken çekilen görüntüler, hâlâ aklımdadır” ifadelerini kullanmıştı.

Altaylı ayrıca Peker’in isminin son günlerde çokça duyulmasını, “’Yeni Türkiye de eskiyor demektir” şeklinde yorumlamıştı.

SENİ ÖLDÜRMEMİŞ OLMAM…

Altaylı’nın o yazısına bugün Sedat Peker cephesinden yanıt geldi.

Kişisel Twitter hesabından bir açıklama yayınlayan Peker, “Gençliğimin hücrelerde geçmesine sebep olanların başında gelmiş olmana rağmen halen daha hayattasın. Seni bugüne kadar öldürmemiş olmam bile benim suç örgütü lideri olmadığımın en büyük kanıtıdır” ifadelerini kullandı.

Peker ayrıca iç çamaşırlarıyla gözaltına alınma gibi bir durumun söz konusun olmadığını söyledi.

Sedat Peker şöyle devam etti: Ne ben ne de Türkiye’de hiç kimse böyle bir görüntüyü izlememiştir. Acaba sen yatak odama gizli kamera kuran Fethullahçı polis müdürleriyle beraber mi izledin o görüntüleri (öyle ya senden başka gören yok).”

 


Kadir Polat

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.