Yılmaz Morgül ABD Turnesine Çıkacak

265 0

Türk sanat müziğinin güçlü sesi Yılmaz Morgül, engelsiz yaşam için Cumhuriyet Bayramı’nda ABD’de 3 şehirde konser verecek. Ünlü simaların da destek verdiği Engelsiz Yaşam Vakfı için daha önce de Amerika’da konser veren Morgül bu yıl da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında Türk ve Amerikalı müzikseverlere Türk sanat müziği konseri vererek ülkemizi tanıtacak.

Amerika turnesine çıkacak olan sanatçı, Ohio, Michigan ve Cleveland’da sahneye alacak. Vakfın Amerika’da bulunan temsilcileri Dilek Yıldız ve Arzu Yonak’ın düzenleyeceği organizasyonlar ile konserler gerçekleşecek. Morgül’e Engelsiz Yaşam Vakfı Kurucu Başkanı Atilla Kaplakarslan ile Başkan Yardımcısı Avukat Edip Önder eşlik edecek.

Özellikle ABD’de yaşayan Türkler için kutlanacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri için ilk konser 26 Ekim günü Türk Amerikan Merkez Ohio Birliği için Ohio şehrinde yapılacak.

ABD’de 2 Kasım günü Michigan Türk – Amerikan Kültür Derneği için Michigan şehrinde ve 9 Kasım günü de Türk-Amerikan Kuzeydoğu Ohio Derneği için de Cleveland şehrinde konser gerçekleşecek. Morgül’ün konserlerinden elde edilecek gelirler dernek ve Engelsiz Yaşam Vakfı ile paylaşılacak. Konserler öncesinde  Türkiye’ye ait çeşitli ürünlerin sergileneceği standlar gezilebilecek. Dinleyiciler Türk yemeklerinin tadımı sonrasında Türk sanat müziğine Yılmaz Morgül ile doyacaklar. Morgül bu organizasyon için 15 gün ABD’de kalacak. Duygularını paylaşan sanatçı Yılmaz Morgü; “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Amerika’da büyük Atatürk’ü ve ülkemizi tanıtmak benim için çok önemli ve gurur verici olacak. Amerikalılara dünyanın gördüğü en büyük lideri, Atatürk’ü anlatacağım ve Türk sanat müziğini dinleteceğim” dedi.


Harun Gencel

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.