143 Yeni Meslek Geliyor!

Uzmanlar 143 yeni meslek geliyor açıklaması yaparak, bu meslek dallarının önemli bir kısmının dijital dünyaya yönelik olduğunu söylüyorlar.

Yapay Zekaya Bağlı 143 Yeni Meslek Geliyor

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda, yapay zeka sistemine bağlı bir şekilde tespiti yapılan, minimum 143 mesleğin hayatımızda yer almaya başlayacağı belirtildi. Dijital bilgi ve işlemlerin insan hayatında farklı deneyimlere neden olacağı ve yeni meslekleri ortaya çıkaracağı düşünülüyor.

Farklı Mesleklerin Dijital Ortamda Yeniden Doğuşu

Dijital terapist, akıllı ev tasarım yöneticiliği, robotik psikolog ve hatta dijital terzi gibi farklı birçok meslek dalının ortaya çıkacağını düşünen uzmanlar, bu mesleklerin küresel ekonomi için de farklı etkilere sahip olacağı görüşündeler.

Yapay zeka temelli yeni meslekler, yerel ve küresel ekonomi seyrinde önemli rol oynayacak. Ortaya çıkacak meslek dallarının yeni benzer meslekleri ortaya çıkarması ve dijital mesleklerin yaygınlaşması, bireysel ekonomiler için de oldukça önemli değişikliklere sebep olacak.

Örneğin akıllı ev tasarımcıları, evine teknolojik bir ürün almak isteyen ancak yeteri kadar teknoloji bilgisine sahip olmayanlar için önemli bir yardımcı olacak. Bu ve buna benzer yeni mesleklerin, ekonomik yapıda olduğu gibi, hayatımızın her alanında da önemli değişikliklere neden olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Semra Tuplek

Semra Tuplek , 1977 İzmir Doğumlu olup sitemizde Gündem ve Ekonomi kategorileri ağırlıklı olmak üzere haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz