Almanya’da Terör Örgütü YPG Yandaşları Türklerin Gittiği Kahveleri Bastı!

Almanya’nın Kuzeyindeki Ren Vestfalya eyaletinde terör eylemi meydana geldi. Herne şehrinde, PKK/PYD örgütü yandaşları Türk kahvehanelerine saldırıda bulundu. Eylemciler ellerindeki değneklerle Türk vatandaşlarının üzerine yürüyüp tahrik ettiler. 60 kişilik terör eylemcilerini Alman Polis’i biber gazı sıkarak olay yerinden uzaklaştırdı.

60 Kişi Kahveyi Bastı

Sayıları yaklaşık 60 kişiye varan terör örgütü eylemciler önceden belirledikleri kahvehanenin önünde toplandılar. Eylemci grup, Türk gençlerine ilk önce sözlü taciz yaparak tahrik etmeye çalıştılar. Bir süre sonra ellerinde taşıdıkları sopalar ve çeşitli aletlerle Türk gençlerine saldırdı. Meydana gelen olaylarda birisi ağır olmak üzere birçok sayıda genç yara aldı. Ağır yaralı olan kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı. Alman Polisi, iki grubu ayırmak ve bölgeden uzaklaştırmak için biber gazı kullandı. Bölgeye ise çok sayıda takviye polis ekibi gönderildi.

Pkk/Ypg Terör Örgütünün Yaptığı Eylemler Endişe Verici

Alman Polisi, bölgede bulunan güvenlik kameralarını izledi. Güvenlik kamerası kayıtlarından eylemlere karışanları bulmaya çalışıyor. Alman Polisi eylemlere katılanlara cezai işlem yapılacağını bildirdi. Geçtiğimiz günlerde de aynı bölgede PKK/YPG terör örgütü eylemcileri bir kahvehane ve cadde üzerindeki bir dükkâna saldırmıştı. Polisin gerekli önlemi almadığını söyleyen Türk vatandaşlar, kendilerine ait dükkanların ve ibadet yeri olan camilerin yeterli düzeyde korunmasını istedi.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz