ALTINDA SEKİZ TAKSİT SEVİNCİ

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, kuyuma dair kredi kartı yoluyla yapılacak alışverişlere uygulanabilecek taksit sayısını dört ay seviyesinden sekiz aya yükselterek kuyumculuk sektörünün yüzünü güldürdü. Sektörde bu yeni düzenleme heyecanla karşılanırken, satışların artacağına dair öngörüler paylaşıldı.

BDDK tarafından kuyumculuk sektörü için güzel bir kararın ortaya çıkarıldığını belirten Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, düzenlemenin kendilerini memnun ettiğini ifade etti. Başman, oda başkanlarının son aylarda BDDK ve bakanlık seviyesinde çeşitli girişimlerde bulunduğunu dile getirirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konudaki duyarlı tavrının altını çizdi. Bu süreçler sonucu güzel haberin duyulduğunu ve sektörde kredi kartına uygulanan taksit sayısının sekiz olarak belirlendiğini aktardı.

Başman, açıklamasında, bu yeni düzenlemenin sektörde son dönemde belirmiş bazı sıkıntılı durumları azaltacağını söylerken, taksit sayısının sekiz olmasıyla vatandaşın da alışveriş yaparken rahatlayacağını sözlerine ekledi. Başman, taksit sayısındaki bu artışın, altın piyasasına bir canlılık getireceğini iletti. Başman, BDDK’nın düzenlemesiyle hem altın alıcılarının yatırım yapabileceğini hem de sektörün yaralarının iyileşmeye başlayacağını paylaştı.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz