Antalya’da Şoför ’den Örnek Bir Davranış

Olay Antalya da özel bir toplu taşıma aracın da seyahat eden İran uyruklu bir turistin para dolu cüzdanı   unutmasıyla başladı. Kahramanımız hiç tereddüt etmeden paraları ve cüzdanı sahibine iade etti. Şoför daha sonra sosyal medyadan olumsuz tepkiler aldığını neden iade ettiğini ve çirkin benzetmeler yaptıklarını söyledi. Kahramanımız eğer ben o parayı alıp sahibine iade etmeseydim vicdanen hep huzursuz olurdum dedi. Bu örnek davranışıyla ona çirkin yakıştırmalar yapan insanlara insanlık dersi vermiş oldu.

Elde edilen bilgilere göre İranlı misafir Ali Jafari 22 Ekim Salı akşamı toplu taşımada görev yapan Barış Özerin kullandığı otobüste cüzdanını düşürdü. Eski varsak hattında seyahat eden turist tam ineceği zaman cüzdanını düşürdü. Turist cüzdanını bir süre sonra düşürdüğünü fark etti. Hemen büyük şehir ulaşım hattını arayan Ali Jafari adlı turist yetkililere gereken bilgileri verdikten sonra beklemeye başladı. Günlük seferini tamamlayan şoförümüz tam evine dönerken para dolu cüzdanın yerde olduğunu fark etti içinde yüklü para olduğunu gören şoför hemen amirlerini arayarak gereken bilgileri verip cüzdan sahibiyle buluşmak üzere yola çıktı.

Cüzdanını kaybeden turist ve şoför karşı karşıya gelince turistin mutluluğu gözlerinden okundu. Tutulan zaptın ve bilgi doğruluğundan sonra cüzdan turiste teslim edildi. Gereken hassasiyeti ve sorumluluğu yerine getirdiği için büyük şehir belediyesine şükranlarını sundu. Duyarlı sürücümüz vicdanım rahat hakkımda yazılan uygunsuz haberlere de aldırmıyorum dedi.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz