Bahçeli’den Tam Destek Açıklaması!

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin genel merkezinde gazetecilerle sohbet etti ve gündemle alakalı sorulara cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Amerika Birleşik Devletleri’ne olası ziyareti hususunda düşünceleri sorulan Bahçeli, ABD ziyareti etrafında devam eden tartışmaları dikkatle izlediğini dile getirdi. Kendisinin, Cumhurbaşkanı’nın ABD’yi ziyaret edip etmemesine dair imada bile bulunmadığını vurgulayan MHP Genel Başkanı, bu ziyaretle alakalı kararın bütünüyle Erdoğan’ın takdiri olduğunun altını çizdi.

Cumhurbaşkanı’nın tüm gelişmeleri, milli ihtiyaçlarımızı, dış siyasetle alakalı amaçları bir süzgeçten geçirmek yoluyla sonuca erişeceğini belirten Bahçeli, Erdoğan tarafından ortaya konulacak karar ne olursa olsun onun yanında yer alarak tam destek vereceklerini bildirdi.

Konunun hassas bir konu olduğunu söyleyen Bahçeli, bu konuda Türkiye’nin elini zayıf kılacak davranışlardan kesin bir şekilde kaçınacaklarını sözlerine ekledi. Bahçeli, bugüne dek gerçekleştiğine benzer şekilde, Cumhurbaşkanı’nın meydana gelen gelişmeleri bütün açılarıyla değerlendirip bir kanaate varacağını ifade etti. Bu kanaat doğrultusunda Erdoğan’ın karar alacağını kaydetti. MHP Lideri, devleti yönetmek işinin ahlakı ve adabı bulunduğuna işaret ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu ahlak ve adaba son derece bağlı olduğunu ifadelerine ilave etti.

Semra Tuplek

Semra Tuplek , 1977 İzmir Doğumlu olup sitemizde Gündem ve Ekonomi kategorileri ağırlıklı olmak üzere haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz