Bakka’dan Yeni Projeler İçin 20 Milyon Lira Destek

Çalışmalarını Sanayi ve Ticaret Bakanlığı kontrolünde devam ettiren Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA), yeni bir program çerçevesinde proje tekliflerini almak için çağrı yaptı. Önümüzdeki yıla yönelik projelere ilişkin “Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı” bağlamında önemli bir bütçe ayıran BAKKA, uygun proje ve önerileri bekliyor.

BAKKA’nın başlıca maksadının, Zonguldak’ın yanı sıra, Karabük ve Bartın illerinde de iktisadi yapıyı ve yatırım kapasitesini eskisine kıyasla daha verimli ve büyük hâle getirmek olduğu bildirildi. 2020 yılını hedef alan program uyarınca ajans, 20 milyon lira büyüklüğünde bir bütçe ayırdı. Bu bütçeyle birlikte, programa uyacak proje teklifleri için duyuru yapıldı.

Ajans, çalışma bölgesi olan Batı Karadeniz’de yerleşik veya inşa edilecek sanayi tesislerinde altyapısal yenilemelere yönelecek. Bununla beraber, ajansın amaçları arasında, sanayi kaynaklı çevre kirlenmesini önlemeye dönük yaklaşımların öne çıkarılması da yer alıyor. Uzmanlaşmış ve son teknolojik gelişmelere uyumlu istihdam kalemleri oluşturulması da hedefler arasında bulunuyor. Ajansın projelere destek süreleri, oranları ve başvurularla ilgili bütün koşullar ayrıntılı olarak açıklandı.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz