CHP Genel Başkanı Açıklandı!

CHP Genel Başkanı Açıklandı!

Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanının kim olduğu açıklandı. Yapılan seçim ile birlikte CHP genel başkanı belli oldu. Seçime iki aday katılmıştı. Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce CHP genel başkanlığına aday olduğunu açıklamıştı. İşte sonuçlar..

Kemal Kılıçdaroğlu Genel Başkan Seçildi!

Gelen son dakika bilgisine göre,Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 790 delegenin oyunu alarak yeniden genel başkan seçildi. Muharrem İnce ise 477 oyda kaldı. Bu sonuçlarla Kemal Kılıçdaroğlu bir kez daha Genel Başkan seçildi. Seçim sonuçları açıklandıktan sonra Kılıçdaroğlu bir konuşma gerçekleştirdi.

Kılıçdaroğlu:

“Üstlendiğim gören sıradan değildir. Bu ülkenin her ferdinin hakkını, hukukunu ve adaletini sağlamak için her türlü mücadeleyi yapacağıma sizlere söz veriyorum.

Bugün yaşadığımız ortamda CHP’ye genel başkanlık yapmanın sıradan bir olay olmadığını biliyorum. Birilerini uykusunun kaçacağını da biliyorum.

Türkiye davamızı sonuna kadar götüreceğiz. Adaleti, demokrasiyi ve hukuku birlikte savunacağız. Hep birlikte mücadele edeceğiz. Bu bizim namus borcumuzdur.”

Şehitlerimize Şükran Borçluyuz

Kılıçdaroğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Bu akşam 7 şehidimiz var. Hepimiz çok üzüntülüyüz. Kahraman askerlerimiz, vatanımız için mücadele eden askerlerimize minnet, şehitlere şükran borçluyuz. Omların mücadelesi gelecek mücadelesidir. Bütün şehitlerimize minnet borçluyuz. Onlar bizim onurumuzdur”

“Biz Kuvayi Milliye’nin ne olduğunu biliriz. Türkiye’yi beka sorunundan kurtarmanın yolu ülkemize sahip çıkmamızdan gerekiyor. Büyük sorumluluklarımız var.”

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz