CHP’li Erdal Aksünger, Söylediği Sözlere Açıklık Getirdi

Davet edildiği canlı yayın programında dile getirdiği “PYD terör örgütü değildir” sözleri herkes tarafından eleştiri odağı oldu. Bu söylediği sözlerden sonra duruma açıklık getirmek için yeni bir açıklamada bulundu. PYD’nin terör örgütü olmadığını savunmaya devam etti.

CHP Parti Meclisi Üyesi Erdal Aksünger, herkes tarafından eleştirilen ve tepki toplayan Açıklamasıyla ilgili konuşma yaptı. CHP’nin kendisi hakkında inceleme başlattığına dair kendisinin eline resmi bir yazının gelmediğini belirtti. Erdal Aksünger, “PYD 2003 yılında Esad zamanında daha bu konular ortada yokken bir parti olarak kurulmuş. PYD Türkiye’deydi zaten dedi. Amacın linç etmek olduğunu ve iktidarın oyunlarının birisi olduğunu belirtti.

CHP eski Milletvekili Erdal Aksünger, davet edildiği bir canlı yayın programında PKK’nın Suriye’de yer alan YPG ve PYD terör örgütü için, “PYD benim kanaatimce terör örgütü değildir sözlerini söylemişti. CHP yönetim bu sözlerin ardından Erdal Aksünger hakkında soruşturma başlattığı iddia edildi. CHP eski Milletvekili Erdal Aksünger’in uyarı cezası alması bekleniyor.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz