Çin’deki Bir Okula Kimyasal Madde İle Saldırı! 55 Kişi Yaralandı!

Çin’de içinde öğretmen ve çok sayıda öğrencinin bulunduğu okula kimyasal madde ile saldırı yapıldı. Düzenlenen saldırıda 4 öğretmen ile 51 öğrenci yaralandı. Polis ekiplerinin ulaştığı bilgiye göre, saldırıyı düzenleyen kişi bu eylemi intikam almak amacıyla yaptığı öğrenildi.

Öğretmen Ve Öğrenciler Arasında Ağır Yaralananlar Var

Çin haber kaynaklarına göre, yapılan saldırının ülkenin güneyinde bulunan Yunnan eyaletine ait Kaiyuan şehrinde gerçekleştirildiğini açıkladı. Henüz 23 yaşında bulunan ve Kong soyadını taşıyan saldırgan, okulun içerisine girerek öğretmenlerin ve çok sayıda öğrencilerin bulunduğu sınıfa kimyasal kostik soda spreyi ile saldırı düzenledi. Yapılan saldırıda 51’İ çocuk olmak üzere 3 de öğretmen yaralandı. Yaralıların çoğunun hayati tehlikesi olmadığı fakat iki kişinin ağır yaralı olduğu açıklandı.

İntikam Almak Amacıyla Saldırı Düzenlemiş

Polis ekipleri saldırıdan 1 saat sonra saldırganı yakaladı. Saldırgan polise verdiği ifadesinde intikam almak amacıyla bu saldırıyı gerçekleştirdiğini açıkladı. Saldırı maddesi olarak kullandığı kostik sabun, kâğıt ve boya yapımında kullanılan bir kimyasal. Bu kimyasalla cildin temas etmesi sonucunda deride ve gözlerde yanma, vücutta alerjik reaksiyonlar ve saç dökülmesi görülen etkilerden bazıları.

Daha Önce De 9 Öğrenci Ölmüş 14 Öğrenci Yaralanmıştı

Çin’de geçtiğimiz yıllarda da bazı okullara bu şekilde saldırılar gerçekleşmişti. Bu sene Eylül ayında okulların ilk açıldığı gün bir ilkokulda düzenlenen saldırıda 8 çocuk hayatını kaybetmişti. 2018 yılının Ekim ayında ise bir kadın bıçaklı bir saldırı yapmış ve 14 çocuğu yaralamıştı.

Erhan Yakut

Erhan Yakut 1989 Eskişehir Doğum olan yazarımız , uluslararası ilişkiler bölümü mezunu olup sitemizde haftanın 4 günü haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz