Çinli Yaşlı Adama Bakıcı Şiddeti!

Çin’de yaşayan bakıcı bir kadının, bakımını yaptığı ve sürekli yanında bulunan 90 yaşındaki adama şiddet uyguladığı bildirildi. Durumdan şüphelenen kişilerin evin içerisine yerleştirdikleri gizli kamera ile bu durumdan haberdar olan yaşlı adamın ailesi ise bu vahşeti polise şikayet etti.

Olay, Shanxi eyaletine bağlı ve buranın başkenti Taiyuan’da 20 Ekim’ tarihinde yaşandı. Evin içerisine yerleştirilen gizli kameraya takılan görüntülerde, bakıcı kadının, bakımını üstlendiği 90 yaşındaki yaşlı adama uyguladığı şiddet saniye saniye kameralara yasıyor.

Bakıcı kadın, oturma odasında yer alan masa ve kanepenin arasında bulunan boşlukta yerde yatan yaşlı adamın önce kafasına tekme ile vuruyor ardından da adamı saçından tutarak yerden yukarı doğru çekiyor. Bundan sonra ise bakıcı kadın, şiddetine devam ederek yerden kaldırmış olduğu yaşlı adamı yine sert bir şekilde kanepeye doğru fırlatıyor.

Yaşlı adamın ailesi kameraya takılan bu görüntüleri izledikten sonra durumdan polisi haberdar etti. Yetkililerin yapmış olduğu açıklamada bakıcı kadının, Ağustos ayı içerisinde aynı eyaletin Changzhi kentinden başkent Taiyuan’a geldiğini ve bakım hizmetleri veren bir şirkette çalışmaya başladığı belirtti. Bununla beraber, olayla ilgili soruşturmanın başlamış olduğunu da dile getirdi.

 

Erhan Yakut

Erhan Yakut 1989 Eskişehir Doğum olan yazarımız , uluslararası ilişkiler bölümü mezunu olup sitemizde haftanın 4 günü haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz