Cumhurbaşkanı Erdoğan Geri Çekilme ile İlgili Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’de bulunan Suriyelilerin kendi topraklarına dönmek amacıyla başlattığı Barış Pınarı Harekâtına ilişkin olarak Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmeler gerçekleştirecek. Soçi şehrinde gerçekleştirilecek olan toplantının detayları daha sonra belirlenecek. İki devlet adamının konusu ise Suriye olacak.

Çekilme ile ilgili açıklamaların detaylarında “Teröristlerin 120 saat sonrasında çekilmeleri tamamlanacak. ABD tarafından Ankara’da yaptığımız toplantıda belirtilen bütün durumların sözleri tutulmak zorundadır. Yoksa devletimiz harekata devam edecek ve büyük bir kararlılıkla yolumuza bakacağız.” dedi.

 

Harekatın 2 Temel Hedefi Vardır

“Barış Pınarı Harekâtına başlamamızın 2 temel sebebi mevcuttur. Bunlarında biri 32 kilometre boyunca terör örgütlerinden buranın temizlenerek güvenli bir koridor hattı oluşturmaktır. 160 yerleşim yerinin ise güvenliği sağlandı. Sonrasında ABD ile masaya oturarak anlaşma gerçekleştirildi.” Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan harekât boyunca 775 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtti.

Soçi’de yapılacak toplantının detaylarının toplantı sonrasında belirtileceği söylendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün Soçi kentine gideceği de belirtildi.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz