Endonezya’da Taksiciler, Bebeğin Cenazesini Vermeyen Hastanede Toplandı!

Endonezya’nın Padang şehrinde taksiciler faturaları ödenmediği için 6 aylık bebeğin cenazesini vermeyen hastaneyi basıp büyük tepki gösterdiler. Bu olaydan sonra polisleri çağıran hastane yönetimi, hastanede çekilen videonun internet ortamında yayılmasının ardından özür dileyerek parayı ödeyemeyen ailenin borcunu sildi. Cep telefonuyla çekilen videoda konvoylar halinde Muhammed Djamil Hastanesi’ne gelen taksiciler arkadaşlarının çocuğunun cenazesini alıp hastaneden çıktıkları videoda görülüyor.

İnsanlık Görevimizdi Gerekeni Yaptık Dedi

Wardiansyash adlı taksici İslam dininde cenazelerin bekletilmesinin uygun olmadığını belirtti. Biz üzerimize düşen görevi yaptık. Taksici sözlerini şöyle devam etti: Muhammad Djamil Hastanesi cenazeyi aileye vermek için 1775 dolar faturanın ödenmesini istedi fakat Ailenin böyle bir faturayı ödemeye gücünün yetmediğini söyledi. Güvenlikler ilk önce bizi durdurmaya çalıştı fakat çok kalabalık olduğumuz için durdurmadılar. Ölen bebeğin annesi Dewi Surya bebeğinin cenaze töreninde hastane bebeğimizi vermedi. İşlemleri uzattıklarından dolayı cenazemiz morgda uzun bir süre kaldı. Eşimin iş arkadaşları olan taksicilerde sinirlenip hastaneden cenazeyi zorla aldılar dedi. Bebeğin Lenf bezi enfeksiyonu ameliyatı olduğunu fakat salı sabahı öldüğünü söyledi.

 

Erhan Yakut

Erhan Yakut 1989 Eskişehir Doğum olan yazarımız , uluslararası ilişkiler bölümü mezunu olup sitemizde haftanın 4 günü haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz