Engelli Gence İşkence Ettiler!

İzmir’de ismi açıklanmayan bir iş yerinde yüzde 50 engelli olan gence iş arkadaşlarının şaka diyerek yaptıkları işkence ve taciz iddiaları konunun mahkemeye taşınmasına sebep oldu.

Yaşanan olay, İzmir ilinin Konak ilçesinde bir akaryakıt istasyonunun içinde geçtiğimiz mart ayında oluştu. Şirket bünyesinde işçi olarak çalışan 18 yaşındaki A.H. Adlı ve yüzde 50 engelli olan gence iki iş arkadaşının yaptığı işkenceler ortaya çıktı.

Cep telefonundan çekilmiş olan görüntüler içinde, N.S. ve F.K. adlı şahıslar, A.H.’nin bütün vücudunu streç filme sararak yere yatırdılar ve bundan sonra da tekme ve tokat atıp üstüne su döktüler.

A.H’nin kendisini koruyup karşı koymasına rağmen sözde şakaya devam eden ve işkence esnasında şahıslardan biri N.S.’nin engelli gence cinsel tacize yeltendiği görüntüler de yer alıyor.

Eşi Suç Duyurusunda Bulundu

N.S. Adlı suç  ortağı arkadaşları tarafınca görüntüye alınan ve WhatsApp grubu içerisinde paylaşıldıktan sonra, A.H.’nin eşi olan R.H yapılan bu paylaşımı görünce suç duyurusunda bulundu. A.H. savcılığa vermiş olduğu ifadede, çekilmiş olan görüntülerin kendi rızası olmadan tüm ikaz ve uyarılarına rağmen arkadaş WhatsApp grubunda paylaşıma açıldığını ve N.S.’den şikayetçi olduğunu dile getirdi.

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz